19:52  ,  27 սեպտեմբերի, 2013
Շախմատի Հայաստանի Առաջին լիգայի այս տարվա հաղթող, գրոսմայստեր Կարեն Գրիգրոյանը դարձել է Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում ավարտված արագ շախմատի Եվրոպայի պատանեկան առաջնության մինչեւ 18 տարեկանների բրոնզե մեդալակիր, հաղորդում է Armchess-ը։
Հիշեցնենք, որ ՖԻԴԵ-ի 13-ամյա վարպետ Հայկ Մարտիրոսյանը Եվրոպայի պատանիների կայծակնային խաղի առաջնության մինչեւ 14 տարեկանների մրցաշարում նվաճել էր հաղթողի կոչումը։
Գրոսմայստեր Հովհաննես Գաբուզյանը Մ18 խմբում դարձել էր բրոնզե մեդալակիր: Նույն մրցաշարում գրոսմայստեր Կարեն Գրիգորյանը գրավել էր 4-րդ տեղը: Մանե Հովհաննիսյանը աղջիկների Մ10 խմբում նույնպես գրավել էր 4-րդ տեղը:

19:52  ,  27 сентября, 2013
Победитель Первой лиги Армении по шахматам Карен Григорян стал бронзовым призером соревнований по блицу на юношеском чемпионате Европы по шахматам в черногорском городе Будва. Как сообщает Armchess, армянский гроссмейстер победил в возрастной категории до 18 лет.
Напомним, днем ранее 13-летний мастер ФИДЕ из Армении Айк Мартиросян в соревнованиях по молниеносным шахматам в возрастной категории до 14-и лет завоевал первое место. Айк набрал 7,5 очка из 9-и возможных, не потерпев при это ни одного поражения.
В тот же день гроссмейстер Ованес Габузян в возрастной категории до 18-и лет завоевал бронзовую медаль. Гроссмейстер Карен Григорян занял 4-ое место. Мане Ованесян в соревнованиях девочек в возрастной категории до 10-и лет также взяла 4-ое место.