00:50  ,  29 մարտի, 2012
Դուբայի «Ալ Վասլ» ակումբի գլխավոր մարզիչ Դիեգո Մարադոնան պատրաստվում է վերադառնալ Նեապոլ քաղաք եւ վերջ դնել իր եւ իտալական իշխանությունների միջեւ եղած կոնֆլիկտին, գրում է Goal.com-ը:
Մարադոնան մեղադրվում է 1984-1991 թվականների ընթացքում 38 միլիոն եվրո հարկ չվճարելու մեջ: Հիշեցնենք, որ այդ տարիներին լեգենդար արգենտինացին հանդես է եկել «Նապոլի» ակումբում:
Երկար ժամանակ Դիեգոն խուսափում էր մեկնել Իտալիա, սակայն հիմա պատրաստվում է վերադառնալ Նեապոլ եւ վերականգնել իր բարի համբավը:
Հաղորդվում է, որ Մարադոնան նման որոշում է ընդունել «Նապոլիի»՝ Իտալիայի գավաթի խաղարկության եզրափակիչ դուրս գալուց հետո: Արգենտինացին ցանկանում է ներկա լինել եզրափակիչ հանդիպմանը եւ աջակցել իր նախկին ակումբին:
Մարադոնայի օգնությամբ «Նապոլին» երկու անգամ հռչակվել է Իտալիայի չեմպիոն, գավաթակիր եւ ՈւԵՖԱ-ի գավաթի հաղթող:

00:50  ,  29 марта, 2012
Легендарный Диего Марадона, ныне возглавляющий клуб чемпионата ОАЭ Аль Васл, намерен вернуться в Неаполь и поставить точку в своем конфликте с итальянскими властями, сообщает Goal.com.
Марадона обвиняется в неуплате налогов в размере €38 млн за то время, что он был игроком местного «Наполи» (1984-1991). Диего долгое время избегал визитов в Италию, однако теперь он намерен вернуться в Неаполь, чтоб восстановить свое доброе имя.
Сообщается, что поводом для такого решения стал выход «Наполи» в финал Кубка Италии, где ему предстоит сыграть с «Ювентусом». Марадона намерен любой ценой посетить этот матч и поддержать свою бывшую команду.
В составе «Наполи» аргентинец стал двукратным чемпионом Италии, обладателем Кубка страны и Кубка УЕФА.