Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռուբեն Նազարեթյանը մեկնաբանել է 2026 թվականի Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլի վիճակահանության արդյունքները։ Հայաստանի ազգային հավաքականն ընդգրկված է B խմբում։ Մրցակիցներն են Լիտվան, Չեխիան և Ուկրաինան։
«Եվրոպայի առաջնությունում թույլ թիմեր չկան։ Սա ուժեղագույնների մրցաշար է։ Մենք էլ այդ ուժեղագույնների թվում ենք։ Փորձելու ենք ավելի լավ պատրաստվել, որպեսզի հասնենք մեր նպատակին՝ հաղթահարենք խմբային փուլը։ Մեր հավաքականն ունակ է լուծելու այդ խնդիրը»,- Ռուբեն Նազարեթյանի խոսքը մեջբերում է ՀՖՖ-ի կայքը։
Ֆուտզալի Եվրոպայի առաջնությունը տեղի կունենա հունվարի 21-ից փետրվարի 7-ը՝ Լատվիայում, Լիտվիայում և Սլովենիայում։

Ruben Nazaretyan, head coach of the Armenian national futsal team, commented on the results of the group stage draw for the 2026 European Championship. Armenia has been placed in Group B, alongside Lithuania, the Czech Republic, and Ukraine.
“There are no weak teams in the European Championship. This is a tournament of the strongest, and we are among them. We will try to prepare even better to achieve our goal: to advance past the group stage. Our national team is capable of solving this challenge,” Ruben Nazaretyan told the FFA website.
The Futsal European Championship will take place from January 21 to February 7 in Latvia, Lithuania, and Slovenia.