00:14  ,  1 հունիսի, 2023
ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացավ ՀՀ ֆուտզալի Բարձրագույն խմբի 2022/2023 թթ․առաջնության եզրափակիչ երրորդ՝ վճռորոշ հանդիպումը: «Երևան ՖԱ»-ն հաղթեց «Լեոսթանդքոյինին» 5:4 հաշվով:
Խաղի հիմնական ժամանակն ավարտվեց ոչ-ոքի՝ 4:4 հաշվով: Ավելացված ժամանակում «Երևանը» ևս մեկ գոլ խփեց ու հաղթեց դիմակայությունում` հռչակվելով չեմպիոն, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը:
«Երևանի» կազմում գոլերի հեղինակներ դարձան Գեղամ Թումբարյանը, Էդգար Մկրտչյանը, Ռաֆիկ Մելիքյանը, Աղասի Եղիազարյանը և Միհրան Դերմենջյանը: «Լեոսթանդքոյինի» կազմում դուբլի հեղինակ դարձավ Էդվարդ Մկրտչյանը, 1 գոլ խփեց Սարո Գալստյանը, Արթուր Պատատյանն էլ ինքնագոլ գրանցեց:

00:14  ,  1 июня, 2023
31-го мая в Техническом центре ФФА/Академии футбола состоялся третий решающий финальный матч чемпионата Высшей лиги РА по футзалу 2022/2023 гг. «Ереван» обыграл «Леостандкоин» со счетом 5:4.
Основное время поединка закончилось вничью со счетом 4:4. В добавленное время «Ереван» забил еще один гол и выиграл противостояние, став чемпионом, сообщает официальный сайт ФФА.
В составе «Еревана» голы забили Гегам Тумбарян, Эдгар Мкртчян, Рафик Меликян, Агаси Егиазарян и Мигран Дерменджян. Эдуард Мкртчян оформил дубль за «Леостандкоин», один мяч забил Саро Галстян, а Артур Пататян отличился автоголом.