19:14  ,  31 հոկտեմբերի, 2012
Լոնդոնի «Տոտենհեմի» ղեկավարությունը ցանկանում է ձեռք բերել «Սեւիլիայի» եւ Իսպանիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Ալվարո Նեգրեդոյին:
Ամառային տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ «Սեւլիայի» նախագահ Խոսե Մարիա դել Նիդոն արդեն հրաժարվել է վաճառել հարձակվողին «Տոտենհեմին» 20 միլիոն եվրոյի դիմաց:
Սակայն Դել Նիդոն խոստովանել է, որ «Սեւիլիան» հնարավոր է` բանակցություններ սկսի հունվարին, քանի որ ակումբը ֆինանսական խնդիրներ ունի, հայտնում է Football Espana-ն:
Նեգրեդոյի` «Տոտենհեմ» տեղափոխվելու հնարավորություններն ավելի են մեծանում` հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Էմանուել Ադեբայորը 2013-ի սկզբին կարող է լքել լոնդոնյան ակումբը:

19:14  ,  October 31, 2012
Tottenham Hotspur still with Sevilla striker Alvaro Negredo and could make a January bid for the Spanish international, Football Espana reports.
Sevilla's President Jose Maria del Nido admits rejecting a €20m offer from a Premier League club this summer, although he did not reveal which one it was.
Del Nido recently said that next year the Andalusians may be forced to sell in order to balance the books between January and June, and if the offer is substantial then a move might be on the cards.
It is even possible that Emanuel Adebayor may leave Spurs at the beginning of next year, increasing Negredo’s chances of a move to the club.