11:25  ,  13 մարտի, 2023
Ռուսական «Ռոստովի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Խորեն Բայրամյանը ողջունել է Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» ռուսաստանցի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի ընտրությունը Հայաստանի հավաքականի օգտին։ 23-ամյա ֆուտբոլիստն առաջին անգամ հրավեր է ստացել ազգային թիմ եւ կպատրաստվի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի առաջին հանդիպմանը Թուրքիայի դեմ։
«Տիկնիզյանը նատուրալիզացվե՞լ է։ Նա բրազիլացի կամ ուրուգվայցի չէ։ Նա ունի հայկական ազգանուն, հայկական արմատներ։ Կարծում եմ՝ նա ուներ այս ընտրության իրավունքը։
Ուրախ եմ, որ Տիկնիզյանի նման բարձրակարգ խաղացողն ընտրեց Հայաստանի հավաքականը։ Թող բոլոր հայերը գան Հայաստանի հավաքական»,- Բայրամյանի խոսքը մեջբերում է Sport24.ru-ն։

11:25  ,  March 13, 2023
Khoren Bayramyan, the midfielder of Rostov and the Armenian national squad, welcomed Lokomotiv Moscow defender Nair Tiknizyan’s selection in favor of the Armenian national football team.
Tiknizyan, 23,  has been called to the Armenian national team for the first time and will prepare for the first match of the UEFA EURO Qualifiers against Turkey.
"Is Tiknizyan naturalized? He is not Brazilian or Uruguayan. He has an Armenian surname, Armenian roots. I believe he had the right to make this choice. I am glad that a high-class player like Tiknizyan chose the Armenian national team. Let all Armenians come to the Armenian national team," Bayramyan said, Sport24.ru reported.