20:10  ,  1 հուլիսի, 2021
Մադրիդի «Ռեալի» եւ աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականի 28–ամյա պաշտպան Ռաֆայել Վարանը մոտ է անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» տեղափոխվելուն, հաղորդում է ESPN–ը։
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» բանակցում է տրանսֆերը 50 միլիոն եվրոյով իրականացնելու ուղղությամբ։ Արքայական ակումբը պահանջել էր 70 միլիոն եվրո, սակայն պատրաստ է զիջման, քանի որ Ռաֆայել Վարանը չի ցանկանում երկարաձգել պայմանագիրը, որը նախատեսված է մինչեւ հաջորդ մրցաշրջանի ավարտը։
Վարանը 2011 թվականին է ֆրանսիական «Լանսից» տեղափոխվել «Ռեալ»։ Իսպանիայի անցած առաջնությունում նա մասնակցել է 31 հանդիպման, խփել 2 գոլ։

20:10  ,  July 1, 2021
Center-back for Real Madrid and the world champion France national team Raphael Varane, 28, is close to moving to Manchester United, ESPN reported.
Manchester United are holding talks over the transfer for EUR 50,000,000. Real Madrid have demanded EUR 70,000,000, but are ready to cede since Varane doesn’t want to extend the contract set to end after next season.
In 2011, Varane moved from Lance to Real Madrid. During the Spanish football championship that ended, Varane played 31 matches and scored 2 goals.