14:11  ,  20 հոկտեմբերի, 2020
Հայաստանի ազգային հավաքականի և ռուսական «Տամբովի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը վնասվածքի պատճառով բաց կթողնի 7-10 օր: Այդ մասին 32-ամյա ֆուտբոլիստը հայտնեց NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում:
Վոլգոգրադի «Ռոտորի» դեմ Ռուսաստանի առաջնության 11-րդ տուրի խաղում Ալեքսանդր Կարապետյանը փոխարինման էր դուրս եկել ընդմիջմանը, իսկ 58-րդ րոպեին բացել էր հաշիվը: 68-րդ րոպեին նա փոխարինվել էր մկանային վնասվածքի պատճառով:
«Մկանային պատռվածքից խուսափել եմ: Բժիշկներն ասացին, որ բաց կթողնեմ 7-10 օր: Կարծում եմ, որ կվերականգնվեմ մինչև Հայաստանի հավաքականի առաջիկա խաղերը, գրեթե վստահ եմ: Սակայն դեռ չգիտեմ, թե արդյոք մինչև այդ խաղերը կկարողանամ հանդիպում անցկացնել «Տամբովի» կազմում»,- զրույցում հայտնեց Ալեքսանդր Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ «Ռոտորին» խփած գոլը Ալեքսանդր Կարապետյանը նվիրել էր Արցախում թուրք-ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայող հայրենակիցներին։
Ռուսաստանի ընթացիկ առաջնությունում հայ հարձակվողը մասնակցել է 10 խաղի և դարձել 3 գոլի հեղինակ:
Հայաստանի հավաքականն Ազգերի լիգայում հաջորդ հանդիպումը կանցկացնի նոյեմբերի 15-ին՝ հյուրընկալվելով Վրաստանին: 3 օր անց հայկական թիմը վերջին տուրում կըդնունի Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականին:

14:11  ,  20 октября, 2020
Нападающий сборной Армении и российского «Тамбова» Александр Карапетян из-за травмы пропустит 7-10 дней. Об этом 32-летний футболист сообщил корреспонденту NEWS.am Sport.
В матче 11-го тура чемпионата России против «Ротора» Карапетян вышел на замену в перерыве, а на 58-й минуте открыл счет. На 68-й минуте он получил травму и был заменен.
«Я избежал разрыва мышцы. Врачи сказали, что пропущу 7-10 дней. Думаю, что успею восстановиться к предстоящим матчам сборной Армении. Однако не знаю, смогу ли до этого сыграть за «Тамбов», - отметил Александр Карапетян.
Напомним, что Карапетян посвятил свой гол в ворота «Ротора» армянским воинам.
В текущем чемпионате России армянский форвард принял участие в 10-и матчах и забил 3 гола.
В 5-м туре Лиги наций сборная Армении 15-го ноября на выезде сыграет с Грузией. Спустя три дня команда Армении в последнем туре примет сборную Северной Македонии.