18:28  ,  2 հոկտեմբերի, 2020
Հայաստանի ազգային հավաքականը կսկսի նախապատրաստությունն առաջիկա հանդիպումներին հոկտեմբերի 5-ից: Մարզական հավաքը կկայանա ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը 3 հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար հրավիրել է 30 ֆուտբոլիստի: Առաջին անգամ ազգային հավաքական են հրավիրվել «Փյունիկի» դարպասապահ Սևակ Ասլանյանը և «Նոայի» կիսապաշտպան Յուրի Գարեգինյանը: Կրկին հավաքական են հրավիրվել «Վանի» պաշտպան Անդրանիկ Ոսկանյանը, «Փյունիկի» պաշտպան Ալիկ Առաքելյանը, «Նոայի» կիսապաշտպան Բենիկ Հովհաննիսյանը և «Արարատի» կիսապաշտպան Կարեն Մուրադյանը: Այդ անգամ հավաքականին կմիանան նաև Հենրիխ Մխիթարյանը և Գևորգ Ղազարյանը: Հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ամբողջական ցուցակին կարող եք ծանոթանալ ստորև:
Դավիթ Յուրչենկո – «Շախտյոր» (Կարագանդա, Ղազախստան)
Անատոլի Այվազով – «Ուրարտու»
Արսեն Բեգլարյան – «Ուրարտու»
Սևակ Ասլանյան – «Փյունիկ»
Հովհաննես Համբարձումյան – «Անորտոսիս» (Կիպրոս)
Կամո Հովհաննիսյան – «Կայրաթ» (Ղազախստան)
Արման Հովհաննիսյան – «Տոբոլ» (Ղազախստան)
Վարազդատ Հարոյան – առանց ակումբի
Անդրե Կալիսիր – «Գյոտեբորգ» (Շվեդիա)
Սերոբ Գրիգորյան – «Փյունիկ»
Հայկ Իշխանյան – «Գանձասար-Կապան»
Տարոն Ոսկանյան – «Ալաշկերտ»
Անդրանիկ Ոսկանյան – «Վան»
Ալիկ Առաքելյան – «Փյունիկ»
Էդգար Բաբայան – «Հոբրո» (Դանիա)
Հենրիխ Մխիթարյան – «Ռոմա» (Իտալիա)
Գևորգ Ղազարյան – «ԱԵԼ» (Լիմասոլ, Կիպրոս)
Արշակ Կորյան – «Խիմկի» (Ռուսաստան)
Խորեն Բայրամյան – «Ռոստով» (Ռուսաստան)
Գեղամ Ղադիմյան – «Նեման» (Բելառուս)
Տիգրան Բարսեղյան – «Աստանա» (Ղազախստան)
Վահան Բիչախչյան - «Ժիլինա» (Սլովակիա)
Արտակ Գրիգորյան – «Ալաշկերտ»
Անգուլո Վբեյմար – «Գանձասար-Կապան»
Արթուր Գրիգորյան – «Փյունիկ»
Սոլոմոն Ուդո – «Շիրակ»
Կարեն Մուրադյան – «Արարատ»
Յուրի Գարեգինյան - «Նոա»
Բենիկ Հովհաննիսյան - «Նոա»
Հարձակվող
Ալեքսանդր Կարապետյան - «Տամբով» (Ռուսաստան)
Սարգիս Ադամյանը չի հրավիրվել ազգային հավաքական, քանի որ դեռևս գտնվում է վերականգնման փուլում, իսկ Նորբերտո Բրիասկո Բալեկյանը Հայաստանի ազգային հավաքականի նախորդ հանդիպումներից հետո, վերադառնալով Արգենտինա, երկու շաբաթ գտնվել է կարանտինի մեջ և երկար ժամանակ չի մարզվել:
Ավելացնենք, որ Ալբանիայի հավաքականի նախախաղային մարզումը, ինչպես նաև հավաքականի գլխավոր մարզչի և ֆուտբոլիստներից մեկի նախախաղային մամուլի ասուլիսը կկայանա Ալբանիայում, որից հետո՝ հոկտեմբերի 6-ի երեկոյան, ալբանացիները կժամանան Երևան: Խոակին Կապառոսի և ֆուտբոլիստներից մեկի նախախաղային մամուլի ասուլիսը կանցկացվի հեռավար կարգով և կկայանա հոկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 16:15-ին: Հարցերի ընդունման կարգի վերաբերյալ կլինի լրացուցիչ տեղեկատվություն: Հայաստանի ազգային հավաքականի նախախաղային մարզումը տեղի կունենա հոկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 17:00-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում:

18:28  ,  2 октября, 2020
К предстоящим матчам сборная Армении начнет готовится с 5 октября. Сборы пройдут в Техническом центре ФФА/Академии футбола.
Главный тренер сборной Армении Хоакин Капаррос для подготовки к предстоящим трем играм пригласил 30 футболистов. Впервые под знамена национальной сборной призваны вратарь «Пюника» Севак Асланян и полузащитник «Ноа» Юрий Гарегинян. Вновь получили вызов в национальную команду защитник «Вана» Андраник Восканян, защитник «Пюника» Алик Аракелян, полузащитник «Ноа» Беник Оганесян и полузащитник «Арарата» Карен Мурадян. К сборной присоединятся также Генрих Мхитарян и Геворг Казарян.
Давид Юрченко – «Шахтер» (Караганда, Казахстан)
Анатолий Айвазов - «Урарту»
Севак Асланян – «Пюник»
Арман Оганесян - «Тобол» (Казахстан)
Вараздат Ароян - без клуба
Андре Чалишир – «Гетеборг» (Швеция)
Сероб Григорян - «Пюник»
Айк Ишханян - «Гандзасар-Капан»
Андраник Восканян - «Ван»
Алик Аракелян – «Пюник»
Эдгар Бабаян - «Хобро» (Дания)
Генрих Мхитарян - «Рома» (Италия)
Геворг Казарян - АЕЛ (Лимассол, Кипр)
Аршак Корян – «Химки» (Россия)
Гегам Кадимян - «Неман» (Беларусь)
Тигран Барсегян - Астана (Казахстан)
Ваан Бичахчян – «Жилина» (Словакия)
Ангуло Вбеймар – «Гандзасар-Капан»
Артур Григорян - «Пюник»
Соломон Удо - «Ширак»
Карен Мурадян - «Арарат»
Юрий Гарегинян - «Ноа»
Беник Оганесян - «Ноа»
Александр Карапетян - «Тамбов» (Россия).
Саркис Адамян не приглашен в сборную, так как еще не до конца восстановился после травмы, а Норберто Бриаско Балекян, вернувшись в Аргентину после предыдущих матчей сборной Армении, две недели находился в карантине и долгое время не тренировался.
Добавим, что предыгровая тренировка сборной Албании, а также предматчевая пресс-конференция главного тренера команды и одного из игроков, пройдут в Албании, после чего вечером 6 октября албанцы прилетят в Ереван. Предматчевая пресс-конференция Хоакина Капарроса и одного из игроков состоится удаленно 6 октября в 16:15. Предматчевая тренировка сборной Армении пройдет 6 октября в 17:00 на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна.