Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կորոնավիրուսի տարածման պատճառով հետաձգել է բոլոր ֆուտբոլային մրցաշարերը։
«Հաշվի առնելով Հայաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքերի ի հայտ գալն և դրա հետագա տարածումը կանխարգելելու նպատակով, ինչպես նաև հիմք ընդունելով ՀՀ Կառավարության կոչը՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կայացրել է որոշում մինչև մարտի 23-ը դադարեցնել ՀՖՖ հովանու ներքո անցկացվող բոլոր մրցաշարերը: Ըստ այդմ՝ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 18-րդ, Առաջին խմբի առաջնության 22-րդ և 23-րդ տուրերի, ինչպես նաև Հայաստանի գավաթի խաղարկության կիսաեզրափակիչի պատասխան հանդիպումները հետաձգվում են»,- նշվում է ՀՖՖ-ի հայտարարությունում:
Հետաձգվել է նաեւ Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ, իսպանացի Խոակին Կապարոսի ասուլիը, որը նախատեսված էր մարտի 13-ին։

Федерация футбола Армении отложила все футбольные турниры из-за распространения коронавируса.
«Учитывая появление новых случаев коронавируса в Армении и предотвращение его дальнейшего распространения, а также принимая во внимание призыв правительства РА, федерация футбола Армении приняла решение приостановить все турниры, проводимые под эгидой ФФА, до 23-го марта. Соответственно, матчи 18-го тура Высшей лиги Армении, 22-го и 23-го туров Первой лиги, а также ответные матчи полуфинала розыгрыша Кубка Армении откладываются», - говорится в сообщении ФФА.
Отложена также пресс-конференция новоназначенного главного тренера сборной Армении, испанца Хоакина Капарроса, которая должна была состояться 13-го марта.