11:40  ,  5 մայիսի, 2015
Դորտմունդի «Բորուսիայի» մարզական տնօրեն Միխայել Ցորկը չի բացառել, որ թիմի գլխավոր մարզիչի պաշտոնից հեռացող Յուրգեն Կլոպը հետագայում կարող է վերադառնալ:
«Ինչո՞ւ ոչ: Հնարավոր է, որ դա տեղի չի ունենա մոտ ապագայում, բայց Յուրգենը դեռ երիտասարդ մասնագետ է: Նա կարող է հետագայում էլ գլխավորել «Բորուսիան»: Չկա ոչինչ, ինչը կխոչընդոտի դրան»,- Ցորկի խոսքը մեջբերում է Bild-ը:
Հիշեցնենք, որ հաջորդ մրցաշրջանում «Բորուսիան» գլխավորելու է Թոմաս Տուխելը, ում եռամյա պայմանագիրն ուժի մեջ կմտնի 2015-ի հուլիսի 1-ից: 41-ամյա մարզիչը 2008-ին Յուրգեն Կլոպին փոխարինել էր նաեւ գերմանական «Մայնցում»:

11:40  ,  5 мая, 2015
Спортивный директор «Боруссии» Михаэль Цорк отметил, что наставник дортмундского клуба Юргена Клоппа, который по окончании текущего сезона покинет свой пост, может вновь возглавить команду.
«Почему бы нет? Возможно, это не произойдет в ближайшем будущем, но Юрген все еще молодой специалист. Он может и в будущем возглавить «Боруссию». Нет ничего, что препятствовало бы этому», - приводит слова Цорка Bild.
Напомним, что Томас Тухель подпишет с «Боруссией» 3-летний контракт, который вступит в силу с 1-го июля 2015-го года. В 2008-м году 41-летний специалист сменил Юргена Клоппа и на посту наставника «Майнца».