19:53  ,  23 դեկտեմբերի, 2014
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» պատրաստ է Մադրիդի «Ռեալին» առաջարկել 120 միլիոն ֆունտ ստերլինգ (153 միլիոն եվրո) Գարեթ Բեյլին ձեռք բերելու համար, տեղեկացնում է AS-ը:
Ուելսցու տրանսֆերի հարցում շահագրգռված է անգլիական ակումբի հոլանդացի գլխավոր մարզիչ Լուի վան Գալը: Առայժմ «Ռեալը» մտադիր չէ բաժանվել կիսապաշտպանից եւ բանակցություններ կսկսի միայն մրցաշրջանի ավարտից հետո: Բեյլի պայմանագրով նախատեսված տրանսֆերային արժեքը մեկ միլիարդ եվրո է:
Ֆուտբոլիստը 2013-ի ամռանն է անգլիական «Տոտենհեմից» տեղափոխվել մադրիդյան ակումբ: Իսպանիայի ընթացիկ առաջնությունում Բեյլը մասնակցել է 12 խաղի եւ դարձել 7 գոլի, երեք արդյունավետ փոխանցման հեղինակ:

19:53  ,  23 декабря, 2014
«Манчестер Юнайтед» готов заплатить мадридскому «Реалу» 120 млн фунтов (153 млн евро) за валлийского полузащитника Гарета Бэйла, сообщает AS
Услугами валлийца интересуется лично наставник «Манчестер Юнайтед» Луи Ван Гал. Пока «Реал» не намерен расстаться с полузащитником и начнет переговоры по его трансферу после окончания сезона. Сумма отступных за Бэйла составляет 1 млрд евро.
Футболист перешел в «Реал» из «Тоттенхэма» в 2013-м году. В текущем чемпионате Испании Бэйл провел 12 матчей, забил 7 голов и отдал 3 результативные передачи.