00:10  ,  29 սեպտեմբերի, 2014
Տուլայի «Արսենալի» հարձակվող Արթուր Մալոյանը մեկնաբանել է ֆուտբոլի Ռուսաստանի առաջնության 9-րդ տուրում «Կրասնոդարից» կրած պարտությունը 0:3 հաշվով:
«Կրասնոդարը» մեծ ճնշում էր գործադրում, եղան բազմաթիվ գրոհներ, որոնք դարձան պաշտպանությունում սխալների պատճառ: Գումարած դրան՝ նրանք ունեն որակավորված ֆուտբոլիստներ, ովքեր իրենց պահերը վերածեցին գոլերի:
«Կրասնոդարը» հաղթեց բարձր կարգի հաշվին: Սկզբում ակտիվ էինք առջեւի գծում, սակայն հետո պասիվացանք: Պետք է շարունակեինք նույն ոճով եւ կկարողանայինք գոլ խփել: Սակայն մեր պահերն ավարտվեցին, քանի որ փակվեցինք պաշտպանությունում: Չգիտեմ, թե ինչու այդպես ստացվեց»,- Մալոյանի խոսքը մեջբերում է rsport.ru-ն:

00:10  ,  29 сентября, 2014
Армянский форвард тульского «Арсенала» Артур Малоян прокомментировал поражение от «Краснодара» (0:3) в 9-м туре чемпионата России.
««Краснодар» оказывал большое давление на нас, много атак, отсюда и наши ошибки в защите. Плюс у них квалифицированные футболисты, которые воплотили свои моменты в голы. «Краснодар» победил на классе. Нам не хватило такого же натиска, не знаю, почему он стал меньше по сравнению с началом матча. Нам надо было продолжать в том же духе, и получилось бы забить. Но моменты у нас закончились, потому что мы сели в оборону. Почему так произошло, я не знаю», - приводит слова Малояна rsport.ru.