09:33  ,  31 օգոստոսի, 2017
Ֆուտբոլի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Ոսկանյանը նախախաղային ասուլիսում անդրադրաձել է Ռուսաստանի թիմի դեմ Եվրոպայի մինչեւ 21 տարեկանների առաջնության ընտրական մրցաշարի խաղին, որը կկայանա օգոստոսի 31-ին Մոսկվայում:
Ձեր կարծիքը Ռուսաստանի հավաքականի մասին։
Ուժեղ մրցակից է, աշխատելու ենք լավ խաղալ։
Ի՞նչ վիճակում է թիմը, կա՞ն արդյոք կորուստներ, վնասվածքներ ստացած ֆուտբոլիստներ։
Ցավոք, այո։ Երկու առանցքային ֆուտբոլիստ վնասվածքների պատճառով բացակայում են։ Պետրոս Ավետիսյանը եւ Էրիկ Վարդանյանը, որոնք մեծ ուժ էին հարձակման գծում։
Արդյո՞ք Ջիբրալթարի հավաքականի նկատմամբ հաղթանակից հետո տղաների մոտիվացիան էլ ավելի աճել է։
Իհարկե։ Մենք ունենք լավ թիմ, լավ ֆուտբոլիստներ, որոնք լավ են ճանաչում միմյանց, քանի որ հիմնականում երկու թիմերից են` «Փյունիկից» եւ «Բանանցից»։ Մենք կարող ենք լավ խաղ ցուցադրել, ինչը ցույց տվեցին երկու ընկերական խաղերը, փոխանցում է ՀՖՖ կայքը:

09:33  ,  August 31, 2017
At the pre-match press conference, manager Artur Voskanyan of the Armenia youth national football team reflected on their UEFA European Under-21 Championship qualifier Thursday against Russia, in Moscow.
He noted that Russia are a strong opponent, but Armenia will work to play well against them.
He added, however, that two key players, Petros Avetisyan and Erik Vardanyan, are absent from the Armenian national squad due to injuries. Voskanyan said they were powerful on the line of attack.
But he noted that the team’s motivation has grown even more after their win against Gibraltar.
The squad manager said they have a good team and good players who know each other well, since they are primarily from two clubs: FC Pyunik and FC Banants of Armenia’s capital city of Yerevan.
Artur Voskanyan added that they can play well, and that this was shown by their two friendlies, informed the Football Federation of Armenia website.