23:54  ,  23 հուլիսի, 2012
Իտալացի Ֆաբիո Կապելոյի մարզչական շտաբը Ռուսաստանի հավաքականում կկազմեն հինգ իտալացիներ եւ երկու ռուսաստանցիներ, հաղորդում է  Р-Спорт-ը:
Սպորտային տնօրենի պաշտոնը կստանձնի Կապելոյի գլխավոր օգնական Օրեստե Չինկվինին: Երկրորդ մարզիչը կլինի Իտալո Գալբյատին, իսկ ֆիզպատրաստության մարզիչը` Մասիմո Ներին: Ռուսաստանի հավաքականի դարպասապահների հետ կաշխատի Ֆրանկո Տանկրեդին: Իտալիայի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Քրիստիան Պանուչին կզբաղվի 2014թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Ռուսաստանի մրցակիցների դիտարկմամբ:
Ռուսաստանցիներից Կապելոյի օգնականը կլինի Անդրեյ Տալալաեւը, իսկ Նիկոլայ Պիսարեւը մարզչական շտաբի ընդլայնված կազմում կընդգրկվի որպես երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ:
Ենթադրվում է, որ Կապելոն, Չինկվինին եւ Գալբյատին կապրեն Ռուսաստանում, իսկ Ներին ու Տանկրեդին կժամանեն պաշտոնական հանդիպումների եւ հավաքների ժամանակ:

23:54  ,  23 июля, 2012
Фабио Капелло, который на этой неделе будет официально представлен в качестве нового главного тренера сборной России по футболу, определился со своим тренерским штабом.
Помощниками итальянского специалиста станут двое россиян и пятеро итальянцев.
Должность спортивного директора сборной займет Оресте Чинквини. Вторым тренером национальной команды станет Итало Гальбьяти, а тренером по физической подготовке - Массимо Нери. Работать с вратарями в сборной России будет Франко Танкреди, а известный в прошлом итальянский футболист Кристиан Пануччи займется просмотром соперников по отборочной группе чемпионата мира-2014, передает агентство РИА Новости.
Из россиян помощником Капелло в сборной будет Андрей Талалаев, а Николай Писарев войдет в расширенный состав тренерского штаба.