12:52  ,  19 հունվարի, 2017
NBA. Ուեստբրուկի թրիփլ-դաբլը չխանգարեց «Գոլդեն Սթեյտին», Դյուրանտի 40 միավորներն ու օրվա լավագույն դրվագները
Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) կանոնավոր առաջնության հերթական տուրի կենտրոնական խաղում փոխչեմպիոն «Գոլդեն Սթեյտը» տանը վստահ հաղթանակ տարավ «Օկլահոմայի» նկատմամբ՝ 121:100:
Հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ է ճանաչվել «Օկլահոմայի» նախկին խաղացող Կեւին Դյուրանտը, որը «Գոլդեն Սթեյտի» կազմում հավաքել է 40 միավոր: «Օկլահոմայի» առաջատար Ռասել Ուեստբրուկը վաստակել է 27 միավոր եւ 21-րդ թրիփլ-դաբլը գրանցել այս մրցաշրջանում:
Խաղային օրվանից հետո NBA-ի պաշտոնական ալիքը ներկայացրել է լավագույն դրվագների տասնյակը, որը գլխավորում է «Ֆիլադելֆիայի» խաղացող Դարիո Շարիչի հրաշալի պաշտպանողական գործողությունը:

12:52  ,  19 января, 2017
В очередном туре регулярного чемпионата Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) «Голден Стэйт» дома победил «Оклахому» со счетом 121:100.
Самым результативным баскетболистом центральной игры тура стал экс-игрок «Оклахомы» Кевин Дюрант, набравший 40 очков в составе «Голден Стэйт». Лидер «Оклахомы» Рассел Уэстбрук набрал 27 очков и стал автором 21-го трипл-дабла в текущем сезоне.
По итогам игрового дня пресс-служба NBA представила десятку лучших эпизодов, которую возглавляет эпизод с участием игрока «Филадельфии» Дарио Шарича.