21:51  ,  15 հունվարի, 2017
Անգլիայի առաջնության 21-րդ տուրում «Մանչեսթեր Յունայթեդն» ընդունեց «Լիվերպուլին»: Գրանցվեց ոչ ոքի՝ 1:1: Հանդիպման հաշիվը բացեցին հյուրերը: Սեփական տուգանային հրապարակում ձեռքով խաղաց «Մանչեսթեր Յունայթեդի» եւ Ֆրանսիայի հավաքականի կիսապաշտպան Պոլ Պոգբան: Ջեյմս Միլները դիպուկ իրացրեց 11 մետրանոցը:
Պորտուգալացի Ժոզե Մոուրինյոյի գլխավորած թիմին պարտությունից փրկեց շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը, որը վերջնամասում աչքի ընկավ գլխով կատարած հարվածով: «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մեկնարկային կազմում էր Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որն անցկացրեց ամբողջ հանդիպումը:
«Լիվերպուլը» 45 միավորով բարձրացավ երրորդ տեղ: Նույնքան միավոր ունի նաեւ երկրորդ տեղում ընթացող Լոնդոնի «Տոտենհեմը»: «Մանչեսթեր Յունայթեդը» 40 միավորով 6-րդն է: Առաջատար «Չելսին» ունի 52 միավոր:

21:51  ,  15 января, 2017
В центральном матче 21-го тура чемпионата Англии «Манчестер Юнайтед» и «Ливерпуль» разошлись миром. Встреча проходила на стадионе «Олд Траффорд» и завершилась со счетом 1:1. Счет в матче ударом с пенальти на 27-й минуте открыл полузащитник Джеймс Милнер, но на 84-й минуте шведский нападающий Златан Ибрагимович забил ответный гол и спас команду Жозе Моуринью от поражения.
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян вышел на поле в стартовом составе манкунианцев и отыграл весь матч.
«Ливерпуль» с 45-ю очками поднялся на третье место. «Манчестер Юнайтед» набрал 40 очков и идет на 6-м месте. Лидирующий «Челси» имеет 52 очка.