18:50  ,  18 հունիսի, 2016
Ֆրանսիայում ընթացող ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության երկրորդ տուրում Բելգիայի հավաքականը 3 անպատասխան գնդակ ուղարկեց իռլանդացիների դարպասը:
Բորդոյում կայացած խաղի առաջին խաղակեսում բելգիացիներն ունեին նկատելի առավելություն, բայց գոլ խփել չստացվեց: Ընդմիջումից հետո Մարկ Վիլմոտսի թիմին հաջողվեց առավելությունը վերածել գոլերի: Հաշիվը 48-րդ րոպեին բացեց «Էվերտոնի» հարձակվող Ռոմելու Լուկակուն: 61-րդ րոպեին ռուսական «Զենիթի» կիսապաշտպան Ակսել Վիտսելը կրկնապատկեց բելգիացիների առավելությունը, իսկ 9 րոպե անց Լուկակուն դարձավ նաեւ դուբլի հեղինակ՝ վերջակետ դնելով խաղին:
Հիշեցնենք, որ առաջին տուրում Բելգիան 0:2 հաշվով պարտվել էր Իտալիային, իսկ Իռլանդիան ոչ ոքի էր խաղացել Շվեդիայի հետ: Իտալացիները երկրորդ տուրում հունիսի 17-ին նվազագույն հաշվով հաղթել էին Շվեդիային եւ 6 միավորով E խմբի առաջատարն են: Բելգիան ունի 3 միավոր, իսկ Շվեդիան ու Իռլանդիան՝ 1-ական: Խմբային փուլի վերջին տուրում հունիսի 22-ին կկայանան Իտալիա – Իռլանդիա եւ Բելգիա – Շվեդիա խաղեր:
Եվրո-2016, երկրորդ տուր
E խումբ
Բելգիա - Իռլանդիա՝ 3:0
Ռոմելու Լուկակու, 48, 70, Ակսել Վիտսել, 61
Բելգիա. Տիբո Կուրտուա, Տոմաս Մունյե, Տոբի Ալդերվեյրելդ, Յան Վերտոնգեն, Թոմաս Վերմալեն, Ակսել Վիտսել, Մուսա Դեմբելե (Ռաջա Նայնգոլան, 57), Կեւին Դե Բրույնե, Յաննիկ Կարասկո (Դրիս Մերտենս, 64), Էդեն Ազար, Ռոմելու Լուկակու (Կրիստիան Բենտեկե, 82):
Իռլանդիա. Դարեն Ռենդոլֆ, Շեյմուս Կոլման, Ստիվեն Ուորդ, Սայրան Կլարկ, Ջոն Օ՛Շի, Գլեն Ուիլան, Ջեյմս Մաքարտի (Ջեյմս Մքլին, 64), Ջեֆ Հենդրիկ, Շեյն Լոնգ (Ռոբի Քին, 78), Ռոբերտ Բրեյդի, Ուես Հուլահան (Էյդեն Մաքգիդի, 71):

Сборная Бельгии разгромила команду Ирландии в матче второго тура чемпионата Европы в группе Е. Встреча проходила в Бордо и завершилась со счетом 3:0.
Счет в матче на 48-й минуте открыл нападающий «Эвертона» Ромелу Лукаку. На 61-й минуте хавбек российского «Зенита» Аксель Витсель удвоил преимущество бельгийцев, а спустя 9 минут Лукаку оформил дубль.
Напомним, что в первом туре Бельгия уступила Италии со счетом 0:2, Ирландия сыграла вничью с командой Швеции. Итальянцы с 6-ю очками лидируют в группе Е. Бельгия имеет 3 очка, а Швеция и Ирландия - по 1. В заключительном туре группового этапа 22-го июня состоятся матчи Италия - Ирландия и Бельгия - Швеция.
Евро-2016, группа Е, второй тур
Бельгия – Ирландия – 3:0
Ромелу Лукаку, 48, 70, Аксель Витсель, 61
Бельгия: Тибо Куртуа, Томас Менье, Тобиас Алдервейрелд, Ян Вертонген, Томас Вермален, Аксель Витсель, Мусса Дембеле (Раджа Наингголан, 57), Кевин де Брюйне, Янник Карраско (Дрис Мертенс, 63), Эден Азар, Ромелу Лукаку (Кристиан Бентеке, 73).
Ирландия: Даррен Рэндолф, Шеймус Коулмэн, Стивен Уорд, Киран Кларк, Джон О′Ши, Гленн Уэлан, Джеймс Маккарти (Джеймс Макклин, 63), Джеф Хендрик, Шейн Лонг (Робби Кин, 79), Роберт Брэйди, Уэсли Хулахан (Эйден Макгиди, 71).