Արտաշատի Ռազմիկ Գոլեցյանի անվան Օլիմպիական հերթափոխի մարզադպրոցում տեղի է ունեցել Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ, Արտաշատում ըմբշամարտի հիմնադիր Կարպուշ Մելիքյանի հիշատակին նվիրված ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանեկան հանրապետական 8-րդ մրցաշարը, որին մասնակցել են 450 մարզիկներ, հայտնում են կազմակերպիչները:
Հուշամրցաշարի հաղթողները եւ մրցանակակիրները.
23 կգ
1. Գասպարյան Հայկ - Արտաշատ
2. Գրիգորյան Արամ - Գյումրի
3. Հարությունյան Էրիկ - Այգեհովիտ
4. Գասպարյան Նարեկ - Արտաշատ
26 կգ
1. Ամիրխանյան Վարդան - Աշխատ. հերթափ.
2. Սիմոնյան Վահագն - Մարմարաշեն
3. Բոստանջանյան Աղվան - Սպիտակ
4. Բեգոյան Սարգիս - Արտաշատ
29 կգ
1. Ավետիսյան Անդրանիկ - Գյումրի
2. Հարությունյան Հայկ - Այգեհովիտ
3. Հարությունյան Էդիկ - Ջրվեժ
4. Խառատյան Սեյրան - Վահրամաբերդ
32 կգ
1. Վարդանյան Ազատ - Վանաձոր
2. Հարությունյան Ռաֆիկ - Ջրվեժ
3. Մարգարյան Նարեկ - Արմավիր
4. Մկրտչյան Մուշեղ - Ազատան
35 կգ
1. Արտուշյան Րաֆֆի - Արշալույս
2. Թորոսյան Կամո - Ջրվեժ
3. Թեւանյան Շմավոն - Արտաշատ
4. Դալաքյան Ռոմիկ - Վանաձոր
38 կգ
1. Թովմասյան - Ազատան
2. Գրիգորյան Նարեկ - Արտաշատ
3. Իբոյան Կնյազ - Արշալույս
4. Արտուշյան Գուրգեն - Աշխատ. ռեզերվ.
42 կգ
1. Ինձրիցյան Մանվել - Ազատան
2. Դարբինյան Էդվարդ - Վանաձոր
3. Անտոնյան Արտյոմ - Գառնի
4. Վարդանյան Ռուդոլֆ - Արտաշատ
46 կգ
1. Պետրոսյան Լեւոն - Արշալույս
2. Գրիգորյան Գեւորգ - Մալաթիա
3. Ղազարյան Տիգրան - Վանաձոր
4. Խաչատրյան Գառնիկ - Իջեւան
50 կգ
1. Սերոբյան Սերոբ - Արմավիր
2. Լեւոնյան Հայկ - Ջրվեժ
3. Բաբայան Արթուր - Ջրվեժ
4. Գրիգորյան Դավիթ - Ջրվեժ
54 կգ
1. Նազարյան Նորայր Ջրվեժ
2. Կոշտոյան Վահան - Գյումրի
3. Կիրակոսյան Սարգիս - Վանաձոր
4. Հարությունյան Նորիկ - Արմավիր
58 կգ
1. Սիմոնյան Ռազմիկ - Փարպի
2. Սողոմոնյան Անդրանիկ - Արտաշատ
3. Հակոբյան Գոռ - Արտաշատ
4. Սարգսյան Դավիթ - Արմավիր
63 կգ
1. Հովհաննիսյան Դավիթ - ՀՄՄ
2. Պասինյան Արեն - Վանաձոր
3. Մինասյան Ավագ - Արմավիր
4. Մադաթյան Սամվել - Վանաձոր
69 կգ
1. Գեւորգյան Դավիթ - Արտաշատ
2. Գեւորգյան Լյովա - Գյումրի
3. Սարգսյան Սերգեյ - Ջրվեժ
4. Բաղմանյան Էդգար - Մասիս
76 կգ
1. Հակոբյան Արթուր - ՀՄՄ
2. Թորոսյան Արման - Ջրվեժ
3. Համբարձումյան Արմեն - ՀՄՄ
4. Աթոյան Կարեն - Վանաձոր
Թիմային հաշվարկ
1. Արտաշատ
2. Ջրվեժ
3. Վանաձոր
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում