10:21  ,  28 հունվարի, 2014
Իտալացի ֆուտբոլիստների ասոցիացիան հունվարի 27-ին անցկացրել է հանդիսավոր արարողություն, որի ժամանակ Թուրինի «Յուվենտուսի» եւ Իտալիայի հավաքականի կիսապաշտպան Անդրեա Պիրլոն ստացել է 2012-2013 մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստի մրցանակը, փոխանցում է ՈւԵՖԱ-ի կայքը։
34-ամյա կիսապաշտպանն այդ մրցանակին է արժանանում երկրորդ անգամ անընդմեջ։ Իտալիայի տարվա լավագույն մարզիչն է Անտոնիո Կոնտեն։
«Սասուոլոյի» հարձակվող Դոմենիկո Բերարդին ճանաչվել է երկրորդ դիվիզիոնի լավագույն ֆուտբոլիստ։ Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում նա մասնակցել է 16 հանդիպման եւ դարձել 12 գոլի հեղինակ։
Լավագույն մրցավարն է Նիկոլա Ռիցոլին, ով 2013-ի մայիսին Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի գլխավոր մրցավարն էր։

10:21  ,  28 января, 2014
Ассоциация футболистов Италии 27-го января провела торжественное мероприятие, во время которого полузащитник сборной Италии и туринского «Ювентуса» Андреа Пирло получил приз лучшего футболиста сезона 2012-2013, передает сайт УЕФА.
34-летний полузащитник подобной награды удостоился во второй раз подряд. Лучший тренер года Италии – Антонио Конте.
Нападающий «Сассуоло» Доменико Бераради был признан лучшим футболистом второго дивизиона. В текущем чемпионате Италии он принял участие в 16-и матчах, забив 12 голов.