17:45  ,  24 մայիսի, 2013
Ուկրաինայի նորընծա չեմպիոն եւ գավաթակիր Դոնեցկի «Շախտյորը» «Դոնբաս Արենա» ստադիոնում բարեգործական հանդիպում է անցկացրել մանկատան 111 երեխաների թիմի հետ, հաղորդում է ակումբի կայքը։ «Շախտյորը» պարտվել է 1։2 հաշվով։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ «Շախտյորի» ռումինացի գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն, որը խաղադաշտում երեխաներին հուշել է, թե ինչպես մրցեն չեմպիոնների հետ։
Յուրաքանչյուր խաղակեսի տեւողությունը եղել է 7 րոպե։ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խաղադաշտ է դուրս եկել երկրորդ խաղակեսում։

17:45  ,  24 мая, 2013
«Шахтер» 24-го мая провел благотворительный матч одновременно со 111 детьми-сиротами, сообщает сайт донецкой команды. «Шахтер» уступил со счетом 2:1.
Участие в матче принял наставник «горняков» Мирча Луческу, который подсказывал детям как обыграть своих подопечных.
Первый тайм (встречу было решено разделить на две половины по 7 минут) «Шахтер» провел в таком составе:Шевченко, Срна, Ракицкий, Кучер, Рац, Гай, Тейшейра, Тайсон, Коста, Эдуардо и Майкон.
В перерыве Мирча Луческу произвел некоторые корректировки в составе «Шахтера». На второй тайм вышли:Шевченко, Кобин, Кривцов, Ракицкий, Рац, Хюбшман, Степаненко, Гречишкин, Патрик, Мхитарян, Будковский.