Հայաստանի հեծանվային մարզաձևերի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվել է Արա Ալֆրեդի Սադոյանը, հաղորդում է կազմակերպության ֆեյսբուքյան էջը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել վստահության համար: Պարտավորեցնող է ձեր կողմից ինձ ցուցաբերված վստահության քվեն ստանալը: Առանձնահատուկ շնորհակալություն պարոն Սահակյանին անցնող տարիներին կատարած աշխատանքի համար:
Մեծ ծավալի աշխատանք ունենք կատարելու և վստահեցնում եմ, որ նվիրված աշխատանքի դեպքում մենք անլուծելի խնդիրներ չենք ունենա: Ես կներդնեմ իմ աշխատանքային փորձառության առավելագույն ջանքը մարզաձևի զարգացման, հանրայնացման և միջազգային հարթակներում արժանի ներկայանալու համար:
Չեմ կասկածում, որ ֆեդերացիայի և սպորտաձևի նվիրյալների և ողջ թիմի հետ միասին, մենք կհասնենք մեծ հաջողությունների թե ենթակառուցվածքների զարգացման և թե մարզական արդյունքների առումով: Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն վստահության համար»,- նշել է Արա Սադոյանն ընտրվելուց հետո։

Президентом Федерации велосипедного спорта Армении избран Ара Альфредович Садоян, сообщает страница организации в Facebook.
«Хочу поблагодарить за доверие. Ваша вера в меня очень обязывает. Выражаю особую благодарность господину Саакяну за его работу на протяжении последних лет.
Нам предстоит много работы, и я уверяю, что при самоотверженном труде у нас не будет неразрешимых проблем. Я приложу максимум усилий для развития этого вида спорта, его внедрения в массы и достойного представления на международных площадках.
Не сомневаюсь, что вместе с Федерацией, любителями спорта и всей командой мы добьемся больших успехов. Еще раз спасибо за доверие», - отметил Ара Садоян после избрания.