10:35  ,  11 մարտի, 2024
Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթիի» կատալոնացի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան վստահ է, որ «Լիվերպուլի» գերմանացի գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը Անգլիայից հեռանալուց հետո կվերադառնա։
«Յուրգեն Կլոպը կվերադառնա, նա շատ է սիրում այս աշխատանքը։ Կլոպը մեր թիմը դարձրել է ավելի ուժեղ, ինձ է դարձրել ավելի ուժեղ մարզիչ։ Նրան մաղթում եմ վերադարձ, որքան հնարավոր է շուտ։ Ֆուտբոլին պետք են Կլոպի նման մարդիկ»,- Գվարդիոլայի խոսքը մեջբերում է BBC-ն։
Հունվարին Կլոպը հայտարարել է, որ այս մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա «Լիվերպուլից» եւ առնվազն մեկ տարի չի զբաղվի մարզչական աշխատանքով։ Նա նաեւ խոստացել է, որ Անգլիայում «Լիվերպուլից» բացի այլ թիմի երբեք չի մարզի։
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 28-րդ տուրում «Լիվերպուլը» տանը 1:1 հաշվով էր խաղացել «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ։

10:35  ,  March 11, 2024
Reigning Premier League champions Manchester City's Catalan head coach Pep Guardiola is confident that Liverpool's German manager Jurgen Klopp will return to coaching after leaving England.
"Jurgen will be back. He loves the job too much. Klopp made our team stronger, he made me a stronger coach. I wish he will be back soon, because football needs personalities like him," Guardiola said, BBC reported.
In January, Klopp announced that he will leave Liverpool after this season and will not be engaged in coaching for at least a year. Also, he had stated that he would never coach another team in England except Liverpool.