21:13  ,  18 հունվարի, 2022
«Բարսելոնայի» եւ աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Ուսման Դեմբելեի գործակալ Մուսա Սիսոկոն դժգոհել է, որ կատալոնական ակումբը խուսափում է բանակցությունից եւ միայն սպառնում է։ Դեմբելեի պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ 2022թ. հունիս։
«Ակումբի կողմից ճնշումները ոչ մի ազդեցություն չեն ունենա, մենք այդ մարդկանցից չենք։ Այո, մենք բարձր պահանջներ ունենք, բայց փողից կախված չէ, թե Դեմբելեն որտեղ կշարունակի կարիերան։
«Բարսելոնան» չի բանակցում, միայն սպառնում է, որ Դեմբելեն չի խաղա։ Դա անօրինական է։ Մենք կպաշտպանենք Ուսմանի շահերը։
Դեռ ոչինչ որոշված չէ, բայց «Բարսելոնան» կորցնում է Դեմբելեին։ Մենք պատրաստ ենք քննարկել պայմանագիրը, բայց մեր պահանջներով»,- Սիսոկոյի խոսքը մեջբերում է RMC-ն։
24-ամյա ֆուտբոլիստն ամռանը կստանա ազատ գործակալի կարգավիճակ եւ անվճար կմիանա այլ ակումբի։ «Բարսելոնայում» կասկածներ ունեն, որ Դեմբելեն նախնական համաձայնության է հասել կամ Թուրինի «Յուվենտուսի», կամ էլ անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի»։ Դեմբելեի ծառայություններով հետաքրքրված է նաեւ Լոնդոնի «Չելսին»։

21:13  ,  January 18, 2022
The agent of Barcelona and world champion French national team striker Ousmane Dembele Moussa Sissoko complained that the club avoids negotiations and only threatens. Dembele's contract is valid until June 2022.
"So, if Barcelona had wanted to negotiate, they could have tried to sit down at the table with us to discuss.Except that there is no discussion and only threats not to play in their team anymore. And that is prohibited. We will assert Ousmane Dembele's rights if necessary,” the agent said.
"It's a pressure move that doesn't work with people like us. Perhaps it can work with agents who have friends with Barcelona. This isn't my case, I'm here to defend the interests of my player," added Sissoko.
The 24-year-old football player will receive the status of a free agent in the summer and will join another club for free. Barcelona have doubts that Dembele has reached a preliminary agreement with either Juventus or Manchester United. Chelsea are also interested in Dembele's services.