13:15  ,  9 հունվարի, 2022
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը և ՀՖՖ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանն աշխատանքային այցով Իսպանիայում են:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան առաջիկայում նախատեսում է իսպանական տարբեր կառույցների հետ ծրագրեր իրականացնել կրթության ոլորտում և վերապատրաստման ուղարկել ինչպես մարզչական, այնպես էլ բժշկության ու սպորտային հոգեբանության ոլորտի մասնագետների, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը:
ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը նաև հյուրընկալվել է Marca-ի գրասենյակում և հարցազրույց տվել իսպանական ամենահեղինակավոր պարբերականին:
ՀՖՖ պատվիրակությունը նաև հրավեր է ստացել Մադրիդի «Աթլետիկոյի» նախագահ Էնրիկե Սերեսոյի կողմից՝ ներկա գտնվելու Իսպանիայի Գավաթի խաղարկության «Աթլետիկո» - «Ռայա Մահադահոնդա» հանդիպմանը, որն ավարտվել է մադրիդյան թիմի հաղթանակով:
Հանդիպում է կայացել նաև Իսպանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սոս Ավետիսյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ավետիսյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ՀՖՖ-ի ծրագրերի իրականացմանը և Իսպանիայում տարբեր կառույցների հետ նոր կապերի ձեռքբերմանը:
Արմեն Մելիքբեկյանը և Արմեն Նիկողոսյանը հանդիպել են նաև աշխարհի ամենատիտղոսակիր մարզիչներից մեկին՝ աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, Չեմպիոնների Լիգայի կրկնակի հաղթող և մի շարք այլ տիտղոսներ նվաճած Վիսենտե Դել Բոսկեին, ինչպես նաև Չեմպիոնների Լիգայի եռակի հաղթող, Իսպանիայի հնգակի չեմպիոն, ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի ու Միջմայրցամաքային Գավաթի հաղթող Ֆերնանդո Իերոյին՝ հայկական և իսպանական ֆուտբոլային կապերի հետագա զարգացման և խորացման նպատակով:

13:15  ,  January 9, 2022
President of the Football Federation of Armenia Armen Melikbekyan and FFA Vice President Armen Nikoghosyan are on a working visit to Spain.
The Football Federation of Armenia plans to implement programs in the field of education in the near future, send training to specialists in the field of coaching, as well as specialists in the field of medicine and sports psychology, according to the FFA website.
FFA President Armen Melikbekyan was also hosted at the Marca office and gave an interview to the most authoritative Spanish periodical.
The FFA delegation was also invited by Atletico Madrid president Enrique Cerezo to attend the Spanish Cup match between Atletico Madrid and Rayo Majadahonda, which ended in a victory for the Madrid team.
A meeting was also held with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Spain Sos Avetisyan. During the meeting, Ambassador Avetisyan expressed readiness to support the implementation of the FFA programs and the establishment of new contacts with various structures in Spain.