12:14  ,  28 սեպտեմբերի, 2021
ՈւԵՖԱ-ն դադարեցրել է հետաքննությունը երոպական Սուպերլիգայի հիմնադիրներ Մադրիդի «Ռեալի», կատալոնական «Բարսելոնայի» և Թուրինի «Յուվենտուսի» նկատմամբ, hաղորդում է ՈւԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը:
««Ռեալի», «Բարսելոնայի» և «Յուվենտուսի» նկատմամբ Սուպերլիգայի ու ՈւԵՖԱ-ի կանոնների հնարավոր խախտումների վերաբերյալ կարգապահական գործերի բացումից հետո ՈւԵՖԱ-ի կարգապահական կոմիտեն որոշել է դադարեցնել հետաքննությունը մինչև հետագա ծանուցումը»,- ասվում է հայտարարությունում:
Հիշեցնենք, որ Սուպերլիգան պետք է մեկնարկեր այս տարվա օգոստոսին։ Սուպերլիգայի նախագծից դուրս չեն եկել «Ռեալը», «Բարսելոնան» և «Յուվենտուսը»։ 12 հիմնադիր ակումբներից («Միլան», «Ինտեր», «Յուվենտուս»,  «Բարսելոնա», «Ռեալ», «Աթլետիկո», «Արսենալ», «Մանչեսթեր Սիթի», «Լիվերպուլ», «Տոտենհեմ», «Չելսի», «Մանչեսթեր Յունայթեդ») մյուս 9-ը ազգային ֆեդերացիաների, ակումբների երկրպագուների և ՖԻՖԱ-ի ու ՈւԵՖԱ-ի ճնշման տակ հրաժարվեցին նախագծից։

12:14  ,  September 28, 2021
UEFA has stopped the investigation into the founders of the European Super League, Real Madrid, Barcelona and Juventus, UEFA's press service reports.
Following the opening of disciplinary proceedings against Real Madrid, Barcelona and Juventus for possible breaches of the Super League and UEFA rules, the UEFA Disciplinary Committee has decided to terminate the investigation pending further notice, the statement said.
The Super League was to start in August of this year. Real Madrid, Barcelona and Juventus have not left the draft of the Super League.
From 12 founding clubs (Milan, Inter, Juventus, Barcelona, ​​Real, Atletico, Arsenal, Manchester City, Liverpool, Tottenham, Chelsea, Manchester United) the other 9 refused the project under the pressure of national federations, club fans, FIFA and UEFA.