13:02  ,  27 մարտի, 2020
Կատալոնական «Բարսելոնան» վերջնական համաձայնության է եկել Միլանի «Ինտերի» և Արգենտինայի ազգային հավաքականի հարձակվող Լաուտարո Մարտինեսի հետ ֆուտբոլիստի անձնական պայմանագրի կետերի հարցում:
TuttoSport-ի հաղորդմամբ՝ «Բարսելոնան» 22-ամյա հարձակվողի հետ համաձայնության է եկել պայմանագրի ժամկետի և աշխատավարձի հարցում: Մարտինեսի տարեկան աշխատավարձը «Բարսելոնայում» կկազմի 17 միլիոն եվրո։ Այդքան է ստանում նաեւ 2019թ. ամռանը Մադրիդի «Աթլետիկոյից» 120 միլիոն եվրոյով տեղափոխված ֆրանսիացի հարձակվող Անտուան Գրիզմանը։
«Բարսելոնան» «Ինտերին» կվճարի արգենտինացի հարձակվողի պայմանագրով նախատեսված ամբողջ հրաժարագինը՝ 111 միլիոն եվրո:
Մարտինեսը «Ինտեր» է տեղափոխվել 2018թ․ ամռանն արգենտինական «Ռասինգից»։ Ընթացիկ մրցաշրջանում նա միլանյան թիմի հետ մասնակցել է 31 հանդիպման, խփել 16 գոլ։

13:02  ,  27 марта, 2020
Каталонская «Барселона» пришла к окончательному соглашению об условиях личного контракта с нападающим миланского «Интера» и сборной Аргентины Лаутаро Мартинесом.
Как сообщает TuttoSport, «Барселона» достигла соглашения с 22-летним нападающим о сроках его контракта и о зарплате. Годовая зарплата Мартинеса в «Барселоне» составит 17 млн евро. Столько же получает французский нападающий Антуан Гризманн, который летом 2019-го года перешел из мадридского «Атлетико» за 120 млн евро.
«Барселона» заплатит «Интеру» предусмотренную по контракту аргентинского нападающего полную сумму отступных в 111 млн евро.
Мартинес перешел в «Интер» лоетом 2018-го года из аргентинского «Расинга». В текущем сезоне он в составе миланской команды принял участие в 31-м матче, забив 16 голов.