02:18  ,  29 հուլիսի, 2012
Լոնդոնի 30-րդ Օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչները տարիքային սահմանափակման պատճառով արգելել են 83-ամյա Ալբերտ Ազարյանին լինել Հայաստանի դրոշակակիրը բացման հանդիսավոր արարողությունում:
Դեռեւս ամիսներ առաջ  Հայաստանի Սպորտի եւ երիտասարդության նախարարության,  Ազգային օլիմպիական կոմիտեի ղեկավարության որոշմամբ, Լոնդոնում Հայաստանի դրոշակակիրը պետք է լիներ մարմնամարզության օլիմպիական եռակի չեմպիոն, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Ալբերտ Ազարյանը: Սակայն Հայաստանում անակնկալի եկան, երբ նրա փոխարեն դրոշը տարավ հայկական թաեքվոնդոյի պատմության մեջ առաջին անգամ օլիմպիական ուղեգիր նվաճած Արման Երեմյանը:
Հիշեցնենք, որ Ալբերտ Ազարյանը Հայաստանի դրոշակակիրն էր 2008թ. Պեկինի Օլիմպիական խաղերում: Չորս տարի առաջ Հայաստանը նվաճեց վեց բրոնզե մեդալ:

02:18  ,  29 июля, 2012
Организаторы 30-ых Олимпийских игр в Лондоне не разрешили прославленному советскому гимнасту, трехкратному олимпийскому чемпиону, четырехкратному чемпиону мира, двухкратному чемпиону Европы, 11-кратному чемпиону СССР 83-летнему Альберту Азаряну нести знамя Армении на церемонии открытия игр. Свое решение они обосновали возрастом легендарного спортсмена.
Еще несколько месяцев назад по решению Министерства спорта и по вопросам молодежи и Национального олимпийского комитета Армении знаменосцем сборной Армении на Олимпиаде должен был выступить Альберт Азарян. Однако в Армении пришли в недоумение, когда на церемонии открытия Игр знамя страны нес таэквондист Арман Еремян.
Отметим, что Альберт Азарян был знаменосцем армянской команды на Летних Олимпийских Игр в Пекине в 2008 года, на которых Армения завоевала шесть бронзовых медалей.