10:14  ,  8 մարտի, 2012
Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի «Բարսելոնա» - «Բայեր» (7:1) խաղից հետո կատալոնացիների գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլան հայտարարել է, որ Լիոնել Մեսին լավագույն խաղացողն է ֆուտբոլի պատմության մեջ: Արգենտինացու ռմարկուական նվաճումները Գվարդիոլան որակել է «անհավանական»:
«Հավատացեք, որ մեկ խաղում հինգ գնդակ խփելը հեշտ չէ: Ես միշտ հպարտությամբ կարող եմ ասել. «Ժամանակին ես մարզել եմ Մեսիին»: Յոթ մրցաշրջանում նա խփել է 228 գնդակ: Դա անհավանական է: Նա ընդամենը 24 տարեկան է: Նա բացառիկ է: Այսօր նա պենտա-տրիկ արեց: Մեր թիմում հավաքված են հրաշալի վարպետներ: Բայց Մեսսիի նման ֆուտբոլիստի աշխարհը դեռ չէր տեսել եւ չի տեսնի», - Գվարդիոլային խոսքը մեջբերում է Marca-ն:

10:14  ,  March 8, 2012
Following the Champions League 1/8-final match between FC Barcelona and Bayer Leverkusen, in which Barcelona thrashed Bayer with a score of 7-1, the Catalan team’s manager Josep Guardiola stated that Lionel Messi is the best player in football history. He deemed the Argentinean’s scoring achievements as “incredible.”
“Believe me, scoring five goals in a game is not easy. I can always proudly say ‘I once coached Messi.’ He scored 228 goals in seven seasons. That is incredible. [And] He is only 24 years old. He is exceptional. Today he scored a penta-trick [five goals].Great masters are gathered in our team. But the world has not seen, and will not see, a footballer like Messi,” Josep Guardiola said, Marca informs.