12:11  ,  27 հունիսի, 2016
Դորտմունդի «Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս-Յոահիմ Վացկեն պատմել է, որ գերմանական ակումբը դեռ վերջնական որոշում չի կայացրել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ապագայի հարցում:
«Իրավիճակը կքննարկենք այս շաբաթ: Ցանկալի է, որ այդ հարցը շուտ լուծվի: Մխիթարյանի տրանսֆերի հարցը պետք է լուծվի մինչեւ հուլիսի 4-ը, երբ թիմը սկսելու է նախամրցաշրջանային հավաքը: Դա շատ բարդ որոշում է»,- «Բորուսիայի» ղեկավարի խոսքը մեջբերում է sport.de-ն:
Հիշեցնենք, որ «Բորուսիայի» հետ Հենրիխ Մխիթարյանի գործող պայմանագիրն ավարտվում է 2017-ի ամռանը եւ կողմերը փոխհամաձայնության չեն գալիս այն երկարաձգելու հարցում: Ավելի վաղ հայ կիսապաշտպանի գործակալ Մինո Ռայոլան էլ նշել էր, որ Հենրիխը ցանկանում է տեղափոխվել «Մանչեսթեր Յունայթեդ», իսկ «Բորուսիայում» կողմերը շարունակում են բանակցությունները լարված մթնոլորտում: Բրիտանական մամուլի համաձայն՝ Մխիթարյանը մոտ է «Օլդ Տրաֆորդ» տեղափոխվելուն:
Ավարտված մրցաշրջանում Հենրիխ Մխիթարյանը «Բորուսիայի» կազմում 52 խաղ է անցկացրել բոլոր մրցաշարերում եւ դարձել է 23 գոլի եւ 29 գոլային փոխանցման հեղինակ: Նա խաղադաշտում անցկացրել է 4383 րոպե:

12:11  ,  27 июня, 2016
Генеральный директор дортмундской «Боруссии» Ханс-Йоахим Ватцке рассказал, что в немецком клубе пока не определились относительно будущего полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна.
«Рассмотрим ситуацию на этой неделе. Решение по трансферу Генриха Мхитаряна будет принято до 4-го июля, когда команда начнет предсезонный сбор. Это очень трудное решение», - приводит слова Ватцке sport.de.
Напомним, что действующий контракт Генриха Мхитаряна с «Боруссией» рассчитан до лета 2017-го года и стороны не пришли к соглашению относительно продления срока соглашения. Ранее агент армянского хавбека Мино Райола заявил, что Генрих хочет перейти в «Манчестер Юнайтед».
В 52-х матчах прошедшего сезона в составе «Боруссии» Мхитарян стал автором 23-х голов и 29-и голевых передач.