18:58  ,  23 սեպտեմբերի, 2014
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ ղազախական «Ակտոբեի» պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանը խոսել է «Աստանայի» դեմ Ղազախստանի Գավաթի կիսաեզրափակիչի պատասխան խաղի մասին:
«Աստանայի» դեմ բարդ խաղ է սպասվում, սակայն մենք տրամադրված ենք հաղթանակի, ինչպես միշտ: Եզրափակիչ դուրս գալու համար մեզ հարկավոր է հաղթանակ, իսկ դրա համար պետք է գոլ խփենք: Հուսով եմ՝ այս մրցավեճում չենք կրկնի նախորդ խաղի վրիպումները:
Ինչ վերաբերում է «Աստանայի»՝ տանը շատ ուժեղ խաղալուն, ապա սեփական խաղադաշտում շատ ուժեղ են «Բարսելոնան», «Ռեալը», «Բավարիան»: «Աստանան» այս տարի ավելացրել է, սակայն մենք, իհարկե, ի զորու ենք դուրս գալ եզրափակիչ: Ցանկանում ենք հաղթել թե՛ Ղազախստանի առաջնությունում, թե՛ Գավաթում»,- Արզումանյանի խոսքը մեջբերում է Sports.kz-ն:
«Ակտոբեի» ու «Աստանայի» միջեւ կիսաեզրափակիչի առաջին խաղն ավարտվել է 1:1 հաշվով: Պատասխան հանդիպումը կկայանա «Աստանայի» խաղադաշտում:

18:58  ,  23 сентября, 2014
Защитник казахастанского «Актобе» и сборной Армении Роберт Арзуманян поделился своим мнением в преддверии ответного полуфинального матча Кубка Казахстана против «Астаны».
«Сложная будет игра, но мы, как всегда, настроены на победу. Для выхода в финал нам нужна любая победа, а для этого надо забивать. Да, после первой игры результат чуть более приемлем для наших соперников, но это будет только одна игра, и победа с любым счетом в ней нам на руку. Я надеюсь, что в этом матче мы забьем то, что не смогли забить в прошлых играх. Мы хотим выиграть и Кубок Казахстана, и чемпионат»,- отметил Арзуманян.
На вопрос о том, готова ли защита «Актобе» к давлению со стороны «Астаны», которая сейчас играет очень сильно, Арзуманян ответил следующим образом:
«Очень сильно играют «Барселона», «Реал», «Бавария»... а «Астана» в этом году прибавила, но мы, конечно, готовы выйти в финал Кубка Казахстана»,- приводит слова 29-летнего футболиста sports.kz.
Первый полуфинальный матч между «Актобе» и «Астаной» завершился вничью – 1:1. Ответную игру «Актобе» проведет в гостях.