02:19  ,  7 հունիսի, 2014
Հայաստանի հավաքականի եւ Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Մայնցում մեկնաբանել է ընկերական խաղում Գերմանիայի հավաքականից կրած 1:6 հաշվով պարտությունը:
«Մինչեւ 70-րդ րոպեն առջեւում շատ բան չէր ստացվում, բայց հետեւում կարողանում էինք կոմպակտ խաղալ, բայց 1:1 հաշվից հետո, երեւի, թե ինչ-որ մի բան կատարվեց մեզ հետ, վստահությունն անցած ինքնավստահության, եւ դրա պատճառով բաց թողեցինք հինգ գնդակ: Վերջում կամ ֆիզիկապես հոգնեցինք, կամ զգացվեց թիմերի կարգերի տարբերությունը: Նորություններ է բերել Շալանդը թիմ: Հույս ունեմ, որ հետագայում շատ բաներ կսովորենք նրանից: Շատ ցավում եմ Ռոյսի վնասվածքի համար: Հույս ունեմ, որ նա շուտ կապաքինվի եւ կօգնի Գերմանիայի հավաքականին աշխարհի առաջնությունում»,- ասել է Հենրիխ Մխիթարյանը:

02:19  ,  7 июня, 2014
Полузащитник дортмундской «Боруссии» и сборной Армении Генрих Мхитарян прокомментировал поражение от сборной Германии в товарищеском матче со счетом 1:6.
«До 70-й минуты у нас не все получалось в атаке, однако мы компактно действовали в обороне. При счете 1:1, наверное, уверенность переросла в самоуверенность, в результате чего мы пропустили 5 голов. В концовке игры мы либо устали физически, либо сказалась разница в классе. Шалланд привнес много нового в команду. В ходе этого сбора я многому у него научился. Сожалею, что Марко Ройс получил травму. Надеюсь, что он быстро восстановится и поможет своей команде в матчах чемпионата мира»,- отметил Мхитарян.