10:58  ,  14 հունիսի, 2017
Տեսանյութում ներկայացված են «Գոլդեն Սթեյտի» խաղացող Կեւին Դյուրանտի եւ Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի (NBA) նորընծա չեմպիոնի լավագույն դրվագներն այս մրցաշրջանի փլեյ-օֆֆում:
Հիշեցնենք, որ եզրափակիչ շարքում «Գոլդեն Սթեյտը» 4:1 հաշվով հաղթել էր «Քլիվլենդին», որին նախորդ տարի պարտվել էր եզրափակիչում: Կեւին Դյուրանտն առաջին անգամ դարձավ NBA-ի չեմպիոն՝ ճանաչվելով նաեւ եզրափակիչ շարքի ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստ: Օքլենդի թիմը NBA-ի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճեց 5-րդ անգամ՝ կրկնելով 1947, 1956, 1975 եւ 2015 թվականների հաջողությունը:
Կեւին Դյուրանտը «Լոս Անջելես Լեյքերսի» նախկին աստղ Շաքիլ Օ՛Նիլից հետո երկրորդ դարձավ բասկետբոլիստը, որը եզրափակիչ շարքում 30 եւ ավելի միավոր վաստակեց 5-րդ խաղում անընդմեջ:
«Գոլդեն Սթեյտն» իր հերթին կրկնել էր «Լոս Անջելես Լեյքերսի» ռեկորդը: Նախկինում միայն լոսանջելեսցիներին էր հաջողվել (2000/01 մրցաշրջանում) չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել՝ փլեյ-օֆֆում կրելով միայն մեկ պարտություն:

10:58  ,  14 июня, 2017
В видеоролик представлены лучшие эпизоды игрока «Голден Стэйт» Кевина Дюранта и новоиспеченного чемпиона Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) в плей-офф этого турнира.
Напомним, что в 5-м матче финальной серии «Голден Стэйт» дома обыграл со счетом 129:120 «Кливленд», который не сумел защитить титул чемпиона. Счет в серии стал 4:1 в пользу «Голден Стэйт». Самым результативным баскетболистом финальной серии стал Кевин Дюрант, который впервые стал чемпионом NBA. «Голден Стэйт» становился чемпионом NBA также в 1947, 1956, 1975 и 2015 гг, а в прошлом году в финале уступил «Кливленду».
Кевин Дюрант повторил рекорд легендарного американского баскетболиста Шакила О'Нила, набрав 30 и более очков в пятом матче финальной серии Национальной баскетбольной ассоциации (NBA) подряд. В 5-й встрече против «Кливленда» (129:120) Дюрант набрал 39 очков, став также самым результативным баскетболистом финальной серии. Шакил О'Нил установил рекорд в 2000-м году в составе «Лос-Анджелес Лейкерс».