01:19  ,  5 հունիսի, 2023
Իտալիայի առաջնության վերջին տուրում անցած տարվա չեմպիոն «Միլանը» 3:1 հաշվով (տեսանյութ) պարտության մատնեց «Վերոնային» եւ 70 միավորով գրավեց չորրորդ տեղը։ «Վերոնան» 31 միավորով գրավեց 18-րդ տեղը։
«Ատալանտան» 5:2 հաշվով (տեսանյութ) պարտության մատնեց «Մոնցային» եւ 64 միավորով գրավեց 5-րդ տեղը։ 6-րդն է «Ռոման», որը 2:1 հաշվով (տեսանյութ) հաղթեց «Սպեցիային» եւ վաստակեց 63 միավոր։
«Յուվենտուսը» 1:0 հաշվով (տեսանյութ) առավելության հասավ «Ուդինեզեի» նկատմամբ եւ 62 միավորով գրավեց 7-րդ տեղը՝ նվաճելով Կոնֆերենցիաների լիգայի ուղեգիր։

01:19  ,  5 июня, 2023
В рамках последнего тура чемпионата Италии «Милан» обыграл «Верону» со счетом 3:1 и с 70-ю очками занял четвертое место. «Верона» (31 очко) заняла 18-е место.
«Аталанта» взяла верх над «Монцой» со счетом 5:2 и с 64-я очками заняла 5-е место. «Рома» выиграла у «Специи» со счетом 2:1 и с 63-я очками заняла 6-е место.
«Ювентус» победил «Удинезе» с минимальным счетом и с 62-я очками занял 7-е место, завоевав путевку в Лигу конференций.
Чемпионат Италии, 38-й тур
«Милан» - «Верона» - 3:1 (видео)
Оливье Жиру, 45+2 (пен), Рафаэл Леау, 85, 90+2 - Марко Фараони, 72
«Аталанта» - «Монца» - 5:2 (видео)
Тен Копмейнерс, 12, 45+1, 79, Расмус Хейлунн, 74, Луис Мурьель, 90+2 - Андреа Кольпани, 51, Андреа Петанья, 81