15:07  ,  2 ապրիլի, 2020
Կատալոնական «Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Սերխի Ռոբերտոն պատմել է՝ ինչով է զբաղվում կորոնավիրուսի պանդեմիայով պայմանավորված դադարի ընթացքում:
«Ցավալի է տեսնել, որ փողոցները դատարկ են: Այնպիսի տպավորություն է, որ կյանքը կանգ է առել: Հուսով եմ՝ այս իրավիճակը հնարավորինս շուտ կանցնի և մարդիկ կկարողանան վերադառնալ բնականոն կյանքի:
Կարանտինի պայմաններում մարզվում եմ տանը, փորձում եմ պահպանել մարզավիճակս, չնայած տնային մարզումները բավարար չեն դրա համար»,- ասել է Ռոբերտոն:
«Բարսելոնայի» կիսապաշտպանը վերհիշել է նաև 2017 թվականին տեղի ունեցած ֆրանսիական ՊՍԺ-ի դեմ հանդիպումը, երբ հանդիպման ավելացված ժամանակի վերջին րոպեին իր խփած գոլը «Բարսելոնային» դուրս բերեց Չեմպիոնների լիգայի հաջորդ փուլ:
«Դա հրաշալի պահ էր: Հանդիպման ավարտից հետո ամբողջ գիշեր դիտել եմ այդ գոլի տեսագրությունը: Հիմա էլ հաճախ եմ դիտում այդ հանդիպումը»,- 28-ամյա կիսապաշտպանի խոսքը փոխանցում է «Բարսելոնայի» մամուլի ծառայությունը:
Հավելենք, որ կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով Եվրոպայի առաջատար ֆուտբոլային առաջնությունները դադարեցված են, իսկ ֆուտբոլիստները՝ ինքնամեկուսացած:

15:07  ,  April 2, 2020
Sergi Roberto on famous goal against PSG: I spent the whole night watching the goal over and over again
Barcelona midfielder Sergi Roberto has revealed what he is doing during the break due to the coronavirus pandemic and referred to the famous goal against PSG.
“Training at home in the gym is different to on the football field. When this is over, I hope that we have a few days to be able to get back to match fitness to compete at the top level,” he noted in a chat with FC Barcelona's official Youtube channel.
The midfielder has also recalled the clash against PSG back in 2017, when his last-minute goal led Barcelona to the next round of the Champions League.
"I think that night I didn’t sleep. If we trained the next day, I slept very little. I spent the whole night watching the goal over and over again,” FC Barcelona website reported
The leading European football championships have been suspended and the players have been isolated amid the coronavirus pandemic.