18:02  ,  31 մայիսի, 2019
Հայաստանի հավաքականի եւ Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է Երեւանում տեղի ունեցած Եվրոպայի մինչեւ 19 տարեկանների առաջնության վիճակահանության արդյունքը ՀՖՖ-ի հետ զրույցում։
Հայաստանի Մ-19 թիմը խմբային փուլում կմրցի Պորտուգալիայի, Իսպանիայի եւ Իտալիայի հավաքականների հետ։
«Երեւի, բոլորը դժգոհ են վիճակահանության արդյունքից, որովհետեւ ամենաուժեղ մրցակիցներն են։ Բայց պետք է խաղան տղաները, պետք է ցույց տան, որ արժանի են խաղալ այդ հավաքականների դեմ։ Վախենալու ոչինչ չկա, բոլորն էլ ֆուտբոլիստ են, մարդ են։ Միակ բանը, որ կարող են անել՝ խաղալ բարձր մակարդակով, իրենց ուժերի չափով։ Հուսով եմ՝ այս առաջնությունից հետո որոշ հայ ֆուտբոլիստներ հնարավոր է եւ տեղափոխվեն Եվրոպա»,- ասել է Հենրիխ Մխիթարյանը։
B խմբում հանդես կգան Ֆրանսիայի, Չեխիայի, Նորվեգիայի եւ Իռլանդիայի թիմերը: Հայաստանում հուլիսի 14-27-ը անցկացվելիք առաջնության խաղերն անցկացվելու են Երեւանի «Հանրապետական» ստադիոնում, Ավանի ֆուտբոլային ակադեմիայում եւ «Բանանց» մարզադաշտում:

18:02  ,  31 мая, 2019
Полузащитник лондонского «Арсенала» и сборной Армении Генрих Мхитарян в беседе с пресс-службой ФФА прокомментировал результаты прошедшей в Ереване жеребьевки финальной стадии чемпионата Европы до 19-и лет.
На группом этапе соперниками сборной Армении до 19-и лет станут команды Португалии, Испании и Италии.
«Наверное, все недовольны результатами жеребьевки, поскольку нам достались самые сильные соперники. Но наши парни должны доказать, что достойны играть против этих сборных. Нам нечего бояться, все мы люди, футболисты. Надеюсь, что после этого чемпионата ряд армянских игроков сможет перейти в Европу»,- отметил Генрих Мхитарян.
Матчи чемпионата Европы (14-27 июля) пройдут на ереванском «Республиканском» стадионе, а также в аванской футбольной академии и на стадионе «Бананц».