17:17  ,  16 հուլիսի, 2012
ՈւԵՖԱ-ն ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մրցաշարի անցկացումից ստացել է 1,383 միլիարդ եվրո եկամուտ։ Հեռուստահեռարձակման իրավունքի վաճառքից ստացվել է 815 միլիոն եվրո, միանվագ հեռարձակումներից՝ 22 միլիոն եվրո, հովանավորներից եւ ապրանքանշանի վաճառքից 315 միլիոն եվրո, հյուրընկալության փաթեթների վաճառքից 101 միլիոն, հանդիպումների տոմսերի վաճառքից՝ 130 միլիոն եվրո։
«Մենք բավարարված ենք Ուկրաինայում եւ Լեհաստանում անցկացված մրցաշարի ֆինանսական հաշվետվություններից»,- Եվրո-2012-ի գործառնական տնօրեն Մարտին Կալենի խոսքը մեջբերում է Delo.ua-ն։
Նշենք, որ Եվրո-2012-ից ՈւԵՖԱ-ի եկամուտը գերազանցել է Եվրո-2008-ին՝ 32 միլիոն եվրո, Եվրո-2004-ինը՝ 530 միլիոն եվրո։

17:17  ,  16 июля, 2012
Продажи прав на телетрансляции матчей турнира составили €815 млн, от услуг односторонней трансляции — €22 млн, от спонсорской поддержки и продажи лицензий - €315 млн, от продажи пакетов гостеприимности - €101 млн, от продажи билетов на матчи - €130 млн.
«Мы удовлетворены финансовыми отчётами, которые получили в результате проведения турнира на Украине и в Польше», - цитирует операционного директора Евро-2012 Мартина Каллена Delo.ua.
Отметим, что заработок УЕФА от Евро-2012 превысил доходы от чемпионаты Европы 2008 г., который прошел в Австрии и Швейцарии, на €32 млн. и доходы чемпионата Европы 2004 г. в Португалии на €530 млн.