16:28  ,  7 հուլիսի, 2012
Հոլանդիայի հավաքականի նախկին կիսապաշտպան, 36-ամյա Կլարենս Զեեդորֆը ժամանել է Ռիո դե Ժանեյրո, որի օդանավակայանում ջերմ ընդունելության է արժանացել իր նոր ակումբի` «Բոտաֆոգոյի» երկրպագուների կողմից: 1500 երկրպագու երկար ժամանակ վանկարկել է իր նոր կուռքի անունը: Զեեդորֆը, որը թիմում կրելու է 10 համարի մարզաշապիկը, մամուլին ներկայացվելու է հուլիսի 7-ին, «Էնգենխաո» ստադիոնում, որտեղ նրան ողջունելու համար ներկա է լինելու 40 հազար հանդիսատես, հաղորդում է O Globo-ն:
Նշենք, որ Զեեդերֆը պատմության մեջ միակ ֆուտբոլիստն է, որը երեք տարբեր թիմերի կազմում` «Այաքս», «Ռեալ», «Միլան», հաղթել է Չեմպիոնների լիգայում: Հոլանդիայի հավաքականի կազմում Զեեդորֆը 87 հանդիպում է անցկացրել:

16:28  ,  7 июля, 2012
36-летний Кларенс Зеедорф был  встречен болельщиками его нового клуба «Ботафого» в аэропорту Рио де Жанейро. 1500 фанов в течение долгого времени скандировали имя своего кумира. Зеедорф, который будет играть в клубе под номер 10, официально будет представлен прессе 7 июля на стадионе «Энгенхао», на котором соберутся 40 000 зрителей поприветствовать известного футболиста, сообщает O Globo.
Напомним, что среди прочих вариантов трудоустройства игрока европейские СМИ называли клуб MLS «Лос-Анджелес Гэлакси» и лондонский «Вест Хэм».
Отметим, что Зеедорф является единственным в истории футболистом, побеждавшим в Лиге чемпионов в составе трех разных клубов («Реала», «Аякса» и «Милана»). В активе полузащитника также 87 матчей за национальную сборную.