19:14  ,  22 սեպտեմբերի, 2016
«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն «Աթլետիկոյի» դեմ Իսպանիայի առաջնության 5-րդ տուրի հանդիպումից հետո հայտարարել է, որ կատալոնական թիմն ավելի էր արժանի հաղթանակի:
«Մեսիի վնասվածքն ու նրա բացակայությունը կորուստ է ամբողջ ֆուտբոլի համար: Անցած մրցաշրջանում նա տեւական ժամանակ չխաղաց, բայց մենք հաղթահարեցինք այդ փորձությունը: Իհարկե, Մեսիի հետ մենք ավելի ուժեղ ենք, բայց առանց նրա էլ մենք կմնանք ուժեղ:
«Աթլետիկոյի» հետ դիմակայություններում ամեն ինչ որոշում են մանրուքները: Մենք ավելի էինք արժանի հաղթանակի՝ հաշվի առնելով ցանկությունն ու առավելությունը, որ կար խաղադաշտում: Բայց ֆուտբոլում կան նաեւ այլ գործոններ»,- Լուիս Էնրիկեի խոսքը մեջբերում է Goal.com-ը:
Հիշեցնենք, որ 1:1 հաշվով ավարտված խաղում Մեսին ազդրի մկանային վնասվածք է ստացել եւ բաց կթողնի մոտ երեք շաբաթ:

19:14  ,  22 сентября, 2016
После матча 5-го тура чемпионата Испании против мадридского «Атлетико» главный тренер «Барселоны» Луис Энрике заявил, что каталонский клуб был больше достоин победы.
«Травма Месси и его отсутствие – большая потеря для всего футбола. В прошедшем сезоне он выбыл из строя на длительный срок, но мы преодолели это испытание. Конечно, с Месси мы сильнее, однако и без него мы остаемся сильной командой.
В противостояниях с «Атлетико» все решают мелочи. Мы были больше достойны победы, учитывая желание и преимущество, которым мы владели»,- приводит слова Луиса Энрике Goal.com.
Напомним, что в ходе завершившейся со счетом 1:1 игры Месси получил травму бедра и пропустит около трех недель.