12:11  ,  29 հունիսի, 2012
Ֆուտբոլի Իտալիայի հավաքականը Եվրո-2012-ի հաղթողի գլխավոր հավակնորդն է, հայտարարել է Գերմանիայի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Յոախիմ Լյովը:
«Իսպանիայի եւ Իտալիայի թիմերն արդեն հանդիպել են խմբային մրցաշարում: Այդ խաղում իտալացիներն առաջ անցան հաշվի մեջ եւ շարունակում էին վտանգավոր գրոհներ անցկացնել: Այսօր Իսպանիայի հավաքականը չունի 2010 թվականի մարզավիճակը եւ հարձակման գծում չունի լուրջ խաղացողներ, այդ իսկ պատճառով ես եզրափակիչում ֆավորիտ եմ համարում Իտալիայի թիմին:
Ինչ վերաբերվում է կիսաեզրափակիչում իտալացիներից կրած պարտությանը, ասեմ, որ այստեղ մեծ դեր խաղաց սխալ մեկնարկային կազմ ընտրելու գործոնն ու տակտիկայի ընտրությունը: Բաց թողած առաջին գոլից հետո մենք սկսեցինք հաճախակի սխալվել եւ դա պարտության պատճառ հանդիսացավ: Այնուամենայնիվ, մենք ունենք երիտասրադ թիմ, որը չէր պարտվել նախորդ 15 պաշտոնական հանդիպումներում: Մենք լքում ենք այս մրցաշարը, որպեսզի ավելի ուժեղ թիմով ներկայանանք աշխարհի առաջնությանը»,- Լյովի խոսքը մեջբերում է France Football-ը:

12:11  ,  29 июня, 2012
Итальянцы – фавориты финала Евро-2012, заявил главный тренер сборной Германии Йохим Лев, сразу после второго полуфинала чемпионата Европы Германия – Италия (1:2).
«Испанцы и итальянцы уже встречались в групповом турнире. Итальянцы вели тогда в счете, и хорошо атаковали. Учитывая, то факт, испанцы не так сильны как в 2010 г, и в атаке у них никого серьезного нет, то, лично для меня, итальянцы станут чемпионами. Что касается нами проигранного матча, то тут во многом моя ошибка в выборе игроков в стартовый состав, также как и в выборе тактики. После первого гола, мы стали чаще ошибаться и это привело к плачевному результату. Но я хочу отметить, что у нас молодая команда, которая в последних 15 официальных играх не проиграла ни одного матча. Мы покидаем этот турнир, чтобы вернуться еще более сильными на чемпионат мира», - приводит слова наставника Бундестим France Football.