15:29  ,  5 հունիսի, 2012
Հոլանդիայի հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Մարկո վան Բաստենը Եվրո-2012-ի ֆավորիտ է համարում Գերմանիայի հավաքականին, իսկ հոլանդացիների շանսերը ցածր է գնահատում։
«Ես կարծում եմ, որ Գերմանիան կդառնա Եվրոպայի չեմպիոն, իսկ հոլանդացիների վերաբերյալ մտավախություն ունեմ, որ հավաքականի լավագույն վիճակի բարձրակետն անցել է։ Մենք լավ հանդես եկանք Հարավային Աֆրիկայում կայացած աշխարհի առաջնությունում, բայց այժմ թիմում շատ խնդիրներ կան։ Կան վնասվածքներ ունեցող խաղացողներ եւ որոշ ֆուտբոլստներ ոչ լավագույն մարզավիճակում են։ Դաշտի կենտրոնում Մարկ վան Բոմելին որպես օգնություն ես կօգտագործեի Ռաֆայել վան դեր Վարտին, այլ ոչ թե Նայջել դե Յոնգին։ Նա, ով սիրում է ֆուտբոլ՝ խաղադաշտ դուրս կբերի Վան դեր Վարտին։ Նա, ով խաղում է միայն հաշվի համար՝ նախապատվությունը կտա Դե Յոնգին», - Վան Բաստենի խոսքը մեջբերում է sport24.com-ը։

15:29  ,  5 июня, 2012
Бывший главный тренер сборной Голландии, известный футболист 47-летний Марко ван Бастен заявил, что видит фаворитом Евро-2012 сборную Германии. Шансы национальной команды Голландии ван Бастен оценил как очень низкие.
«Я думаю, что Германия станет чемпионом Европы, что касается Голландии, то боюсь, что пик выступлений сборной уже прошел. Мы хорошо выступили на чемпионате мира в ЮАР, но на данный момент в команде много проблем. Есть травмированные игроки и некоторые футболисты сейчас не в лучшей форме. В помощь Марку ван Боммелу в центре поля использовал бы Рафаэла ван дер Варта, а не Найджела де Йонга. Тот, кто любит футбол, выпустил бы Ван дер Варта. Тот же, кто делает ставку только на результат, отдаст предпочтение Де Йонгу», - цитирует Ван Бастена sport24.com.