Երբեք չենք դժգոհում։ «Ռեալի» կազմում կան ուժեղ ֆուտբոլիստներ, սակայն մենք ձեռք ենք բերել Հենրիխ Մխիթարյանին եւ մյուսներին, Մադրիդի «Ռեալի» հետ հանդիպմանը Չեմպիոնների լիգայի քառորդ եզրափակիչի հանդիպման նախախաղային մամուլի ասուլիսում ասել է Դորտմունդի «Բորուսիայի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը։ Գերմանացի մասնագետի խոսքով՝ դորտմունդցիների կազմում նույնպես կան որակյալ ֆուտբոլիստներ, այդ թվում՝ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը։
«Մխիթարյանը, Օբամեյանգը եւ Սոկրատիսը հիանալի են հարմարվել նոր թիմին։ Ակնհայտ է, որ նրանք ուժեղացրել են «Բորուսիան»։ Պնդում եմ, որ չենք դժգոհում։ «Ռեալի» հետ խաղում կանենք այն, ինչ հնարավոր է»,- Կլոպի խոսքը մեջբերում է ՈւԵՖԱ-ի կայքը։
«Ռեալ» - «Բորուսիա» հանդիպումը կկայանա ապրիլի 2-ին Մադրիդի «Սանտիագո Բերնաբեու» ստադիոնում։ Սկիզբը՝ Երեւանի ժամանակով 22։45-ին։

We never complain. Real have strong players, but we have acquired Henrikh Mkhitaryan and the others. Borussia Dortmund (BVB; Germany) Manager Jürgen Klopp stated the above-said at the pre-match press conference ahead of the UEFA Champions League quarterfinal first leg between FC Real Madrid (Spain) and his team. The German football specialist stated that BVB likewise have quality players including Armenia national squad midfielder Henrikh Mkhitaryan.
“He, [Gabon international and Dortmund striker Pierre-Emerick] Aubameyang, and [Greece international and Dortmund defender] Sokratis [Papastathopoulos] have adapted well to a new team. It is apparent that they have strengthened us,” the UEFA official website quoted Klopp as saying.
The Real vs. Dortmund first-leg clash will take place on Wednesday in Madrid, and the official kick-off is at 10։45pm, Armenia time.