10:04  ,  26 ապրիլի, 2012
Մախաչկալայի «Անժիի» գլխավոր մարզիչ Գուս Հիդինկը հայտարարել է, որ եթե նպատակը շատ գումար ստանալը լիներ, ապա կմեկներ ոչ թե Ռուսաստան, այլ` Չինաստան:
«Հոլանդիայում ինձ հարցնում են միայն գումարի մասին: Իրականում, ես հաջող կարիերա եմ ունեցել մարզական տեսանկյունից: Բայց նաեւ լավ պայմանագրեր եմ ունեցել: Վստահեցնում եմ ձեզ` եթե ինձ միայն փողը հետաքրքրեր, ապա ես Ռուսաստան չէի գա: Չինաստանից ինձ կրկնակի բարձր վարձատրությամբ առաջարկ էին անում: Բայց այնտեղ ես կզբաղվեի ոչ այնքան հետաքրքիր նախագծերով», - Հիդինկի խոսքը մեջբերում է «Советский спорт»-ը:
Հոլանդացի մասնագետը նաեւ ավելացրել է, որ մինչեւ հաջորդ մրցաշրջանի ավարտը նախատեսված պայմանագիրը կարող է ամեն վայրկյան խզվել:
«Անժին» Ռուսաստանի առաջնությունում զբաղեցնում է 6-րդ տեղը եւ առաջնության ավարտից 4 տուր առաջ Եվրոպայի լիգայի գոտուց հետ է 2 միավոր, Չեմպիոնների լիգայի գոտուց` 6 միավոր:

10:04  ,  26 апреля, 2012
Главный тренер махачкалинского «Анжи» Гус Хиддинк заявил, что если бы он гнался за деньгами, то поехал бы в Китай, а не в Россию.
«В Голландии все спрашивают только о деньгах и ни о чем больше! На самом деле хочу сказать, что у меня, слава богу, была успешная карьера. Прежде всего, в спортивном плане. Но и контракты я получал тоже хорошие. Уверяю вас, что, если бы мне нужны были только деньги, я бы не поехал в Россию. У меня было предложение из Китая – в два раза выгоднее, чем предложение «Анжи». Но там я занимался бы намного менее интересными проектами, чем здесь», - цитирует Хиддинка «Советский спорт».
Голландский специалист также добавил, что его контракт, рассчитанный до конца следующего сезона, может быть расторгнут любой из сторон в июне 2012 г.
«Либо я, либо клуб может сказать: «Спасибо, до свидания, было очень приятно с вами работать. Но мы идем другим путем». И на этом все», - заключил Хиддинк.
Отметим, что «Анжи» занимает 6-ое место в чемпионате России и за 4 тура до конца первенства отстает от зоны Лиги Европы на 2 очка, от зоны Лиги чемпионов – на 6 очков.