23:58  ,  19 ապրիլի, 2013
Ապրիլի 19-ին նախատեսված Հոկեյի ազգային լիգայի կանոնավոր առաջնության «Բոստոն» - «Պիտսբուրգ» հանդիպումը հետաձգվել է եւ տեղի կունենա մեկ օր ուշ, հաղորդում է NHL-ի կայքը: Բոստոնում ու եւս վեց քաղաքներում հայտարարված է արտակարգ դրություն:
Բոստոնի եւ մեգապոլիսին հարակից վեց քաղաքներում արտակարգ դրության ռեժիմը կապված է Բոստոնի մարաթոնյան վազքի ժամանակ իրականացրած ահաբեկչության հետ: Այժմ հետախուզման մեջ է 19-ամյա Ջոխար Ցարնաեւը, որը գլխավոր կասկածյալն է:
Այս շաբաթ «Բոստոնի» մասնակցությամբ արդեն երկրորդ հանդիպումն է հետաձգվում: Չի կայանա նաեւ բեյսբոլի «Բոստոն Ռեդ Սոքս» թիմի հանդիպումը:

23:58  ,  19 апреля, 2013
Матч регулярного чемпионата NHL между «Бостоном» и «Питтсбургом», который должен был пройти 19-го апреля в Бостоне, перенесен на 20-е апреля. В Бостоне и еще шести городах введен режим чрезвычайного положения, сообщает на официальном сайте NHL.
В Бостоне и еще шести городах, примыкающих к мегаполису, введен режим чрезвычайного положения. Полиция Бостона продолжает поиски 19-летнего Джохара Царнаева, который подозревается в причастности к теракту на Бостонском марафоне.
Это уже вторая игра с участием «Бостона», которую перенесли на этой неделе. Также не состоится матч бейсбольного клуба «Бостон Ред Сокс».