12:49  ,  27 դեկտեմբերի, 2012
Ուրուգվայի ազգային հավաքականի եւ իտալական «Նապոլիի» հարձակվող Էդիսոն Կավանիի տրանսֆերն իրականացնելու համար պետք է վճարել 63 միլիոն եվրո: Այդ մասին հայտարարել է նեապոլյան ակումբի նախագահ Աուրելիո դե Լաուրենտիսը:
«Ամռանը ես հրաժարվեցի 55 միլիոն եվրոյով վաճառել Կավանիին: Նրան ձեռք բերելու համար պետք է վճարել 63 միլիոն եվրո: Այդ գումարը հաստատված է ֆուտբոլիստի պայմանագրով: Եթե որեւէ մեկը պատրաստ է ամբողջությամբ վճարել այդ գումարը, ապա կարող է գնել Կավանիին»,- Դե Լուրենտիսի խոսքը փոխանցում է La Gazzetta dello Sport-ը։
Կավանիի պայմանագիրը «Նապոլիի» հետ նախատեսված է մինչեւ 2017-ի ամառը: Նա 2010-ին իտալական «Պալերմոյից» է տեղափոխվել «Նապոլի»: Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում ուրուգվայցին մասնակցել է 15 խաղի, խփել է 13 գոլ:

12:49  ,  27 декабря, 2012
«Я отказался продавать Кавани за 55 миллионов евро», - сказал президент неаполитанского «Наполи» Аурелио Де Лаурентис.
«Прошлым летом я отказался продавать Кавани за 55 миллионов евро. Если кто-то готов выплатить предусмотренные его контрактом отступные - пожалуйста. Но только всю сумму разом», - приводит слова владельца «Наполи» Аурелио Де Лаурентис Gazzetta dello Sport.
Отметим также, что питерский «Зенит» в числе клубов, заинтересованных в услугах Кавани.
Напомним, что контракт уругвайца с «Наполи» рассчитан до 2017 года. В контракте предусмотрены отступные в размере 63 млн евро. Зарплата Кавани составляет 5 млн евро в год.