17:10  ,  16 մարտի, 2012
Ֆուտբոլը դարձել է ներկայացում, երբ երկու միլիարդատերեր հետեւում են, թե ինչպես են 22 միլիոնատերեր վազում խաղադաշտում
Ֆուտբոլը դարձել է ներկայացում, երբ երկու միլիարդատերեր հետեւում են, թե ինչպես են 22 միլիոնատերեր վազում խաղադաշտում: Այս հայտարարությունն արել է Ռուսաստանի ֆուտբոլային միության Էթիկայի կոմիտեի նախագահ Պավել Բորոդինը, հաղորդում է Sovsport.ru-ն:
Կոմիտեի նիստի բացման խոսքում Բորոդինն ասել է.
«Առաջին անգամ ֆուտբոլի հանդիպման եղել եմ 1964-ին, այն ժամանակից մեծ ֆուտբոլում եմ: Ես հիշում եմ այն ժամանակները, երբ ստադիոնում հավաքվում էին 100 հազար ֆուտբոլասերներ: Այն ժամանակ ֆուտբոլը սպորտ էր, կենսակերպ: Անգլիայում չնչին խախտման համար մեղավորին այլեւս ստադիոն չեն թողնում եւ տուգանում են: Իսկ Ռուսաստանում բանան են նետում, տրիբունաներում ծեծկռտուք է: Պետք է միասնական դիրքորոշում ընտրել եւ հետեւել դրան: Քանի որ այսօր ֆուտբոլը վերածվել է ներկայացման, երբ երկու միլիարդատերեր հետեւում են, թե ինչպես են խաղադաշտում վազում 22 միլիոնատերեր: Այսպօր ստադիոնները լցվում են միայն 1/3-րդով: Պետք է շտկել դրությունը»:

17:10  ,  March 16, 2012
Football has become an entertainment, where two billionaires watch how 22 millionaires run on the field, president of the Russian Football Ethics committee Pavel Borodin announced, Sovsport.ru reports.
“For the first time I watched a football game in 1964 and have been in big football since then. I remember those times when 100 thousand football fans were gathering in the stadium. Football was a sport back then. In England the penitent is not allowed to the stadium and fined for even a small violation, while in Russia people through bananas and start fights. A joint disposition must be adopted and followed. Today football turned to entertainment, where two billionaires watch how 22 millionaires run on the field. Stadiums are only filled by one third. The situation must be corrected,” he said.