Գեղարվեստական մարմնամարզության Հայաստանի չեմպիոնները

20:50   29 հուլիսի, 2015

Հայաստանի հավաքական թիմերի մարզական կենտրոնում անցկացվել է գեղարվեստական մարմնամարզության Հայաստանի թիմային եւ անհատական առաջնությունը, որին մասնակցել են 55 մարզուհիներ՝ Երեւանի վարչական շրջաններից, Կապան եւ Գյումրի քաղաքներից:

Թիմային պայքարում հաղթող է դարձել Գեղարվեստական մարմնամարզության եւ ակրոբատիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի թիմը, երկրորդ տեղն է զբաղեցրել Գյումրու մարզական բարձրագույն վարպետության դպրոցի թիմը, իսկ երրորդ տեղը՝ Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոցի թիմը:

Անհատական պայքարի ամփոփիչ արդյունքներով հաղթել են՝

Սպորտի վարպետի ծրագրով.

Առաջին տեղ՝ Լիլիթ Հարությունյան (Գեղարվեստական մարմնամարզության եւ ակրոբատիկայի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց, անձնական մարզիչ՝ Գայանե Ներսիսյան)

Երկրորդ տեղ՝ Միլենա Հովհաննիսյան (Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց, անձնական մարզիչ՝ Աննա Աբրահամյան)

Երրորդ տեղ՝ Ռիմա Հովհաննիսյան եւ Սոնա Հարությունյան (Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց, անձնական մարզիչ՝ Աննա Աբրահամյան)

Սպորտի վարպետի թեկնածուի ծրագրով.

Առաջին տեղ՝ Ռոզա Ադամյան եւ Լիլի Հակոբջանյան (Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց, անձնական մարզիչներ՝ Աննա Այվազյան եւ Աննա Աբրահամյան)

Երկրորդ տեղ՝ Լիդիա Նազարյան (Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց, անձնական մարզիչ՝ Աննա Այվազյան)

Երրորդ տեղ՝ Էմմա Պետրոսյան (Երեւանի Կենտրոնի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց, անձնական մարզիչ՝ Աննա Այվազյան)

Ֆոտո՝ msy



© 2022 NEWS.am - Sport

Սույն կայքում տեղ գտած լրատվական հրապարակումների հեղինակային իրավունքը պատկանում է բացառապես NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալությանը։Սույն կայքի բոլոր լրատվական հրապարակումները անհատական օգտագործման համար են։ Տեղեկատվություն տարածող այլ միջոցներում սույն կայքի հրապարակումների (մասնակի կամ ամբողջական) վերահրապարկման համար անհրաժեշտ է NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալության գրավոր թույլտվությունը։Խախտում թույլ տված անձինք կենթարկվեն պատասխանատվության օրենքով սահմանված կարգով։