18:43  ,  20 մայիսի, 2019
Իտալական «Նապոլին» հրաժարվել է «Մանչեսթեր Յունայթեդին» վաճառել սենեգալցի պաշտպան Կալիդու Կուլիբալիին։ Անգլիական ակումբն արել է 110 միլիոն եվրոյի առաջարկ, սակայն «Նապոլիի» նախագահ Դե Լաուրենտիսը որոշել է սպասել եւս մեկ տարի, հաղորդում է La Gazzetta dello Sport-ը։ Հաջորդ տարի նրա ամրագրված տրանսֆերային արժեքը կլինի 150 միլիոն եվրո։
27-ամյա Կուլիբալին «Նապոլիում» է 2014 թվականից։ Իտալիայի ավարտվող առաջնությունում նա մասնակցել է 35 հանդիպման, խփել 2 գոլ, կատարել նույնքան գոլային փոխանցում։ Նրա պայմանագիրն իտալական ակումբի հետ նախատեսված է մինչեւ 2023 թվականը։ Այս մրցաշրջանում Կուլիբալին ճանաչվել է Սերիա Ա-ի լավագույն պաշտպան։

18:43  ,  20 мая, 2019
Итальянский «Наполи» отказал английскому «Манчестер Юнайтед» за сенегальского защитника Калиду Кулибали. Президент неаполитанского клуба Аурелио Де Лаурентис решил отложить трансфер на год, поскольку в следующем году клаусула футболиста составит 150 млн евро, передает La Gazzetta dello Sport.
27-летний Кулибали выступает в «Наполи» с 2014-го года. В текущем чемпионате Италии он провел 35 матчей, стал автором 2-х голов и двух результативных передач. Его действующий контракт с итальянским клубом рассчитан до 2023-го года. В текущем сезоне Кулибали был признан лучшим защитником Серии А.