23:14  ,  28 ապրիլի, 2019

Սեուլ. Յանա Եգորյանը պարտվել է 1/8 եզրափակիչում

Ռիո-2016-ի սուսերամարտի կրկնակի օլիմպիական չեմպիոն, թրամարտի կանանց Ռուսաստանի հավաքականի անդամ Յանա Եգորյանն անհաջող է հանդես եկել Հարավային Կորեայի մայրաքաղաք Սեուլում անցկացված Մեծ մրցանակում:

1/8 եզրափակիչում հայ մարզուհին 14:15 հաշվով պարտվել է ֆրանսիացի Կարոլին Կերոլիին եւ զբաղեցրել է 10-րդ տեղը: Իր ելույթից հետո Յանա Եգորյանը գրառում է կատարել Ինստագրամում՝ նշելով, որ համաձայն չէ մրցավարների որոշման հետ:

Հաղթողի կոչումը նվաճել է ուկրաինացի Օլգա Հարլանը, որը եզրափակիչում ուժեղ է գտնվել կորեացի Կիմ Ջիյոնից՝ 15:14:

View this post on Instagram

Отборочный этап в Сеуле окончен... ⠀ Я проиграла француженке со счётом 15:14 и не вошла в восьмёрку. Обидно ли мне? Ну конечно! И я категорически не согласна с мнением судьи о том последнем ударе... ⠀ Но судьи тоже люди, и они порой могут ошибаться. А может, это было моё собственное испытание. Как бы то ни было, для меня соревнования в Корее окончены. ⠀ Один очень мудрый человек, которого я бесконечно уважаю, сказал: "Твой проигрыш - это всего лишь маленький шаг назад для большого прыжка вперёд". И я с ним согласна! ⠀ Это была отличная поездка. Возможность мировым спортсменам тренироваться всем вместе перед стартом выпадает нечасто. Так что я ни о чём не жалею ⠀ Что ни делается - то к лучшему!

A post shared by Егорян Яна (@egorianiana) on

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում