10:57  ,  24 հունվարի, 2019
Հայաստանի ազգային հավաքականի եւ ղազախական «Ակտոբեի» կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելին ենթարկվել է ծնկի վիրահատության: Բրազիլիայում տեղի ունեցած վիրահատությունից հետո 34-ամյա ֆուտբոլիստը տեսաուղերձով մանրամասներ է պատմել:
«Ողջույն Ակտոբե քաղաքին ու երկրպագուների: Վիրահատությունն արդեն ավարտվել է, շատ լավ եմ զգում ինձ, ինչը շատ կարեւոր է: Ունեմ լավ նորություններ: Բժիշկն ասաց, որ ծունկս շատ լավ վիճակում է եւ վստահություն հայտնեց, որ շուտ կվերադառնամ խաղադաշտ: Այժմ պետք է անցնեմ վերականգնողական փուլ»,- տեսաուղերձում ասում է Պիզելին:
Հիշեցնենք, որ Մարկոս Պիզելին շարունակում է վերականգնվել ծնկի ծանր վնասվածքից, որը նա հոկտեմբերի 16-ին ստացել էր Մակեդոնիայի հավաքականի դեմ ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի խմբային փուլի չորրորդ տուրի խաղում (4:0): Ղազախստանի ավարտված առաջնությունում (33 տուր) նա 24 խաղում խփել էր 18 գոլ եւ ճանաչվել մրցաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ, ռմբարկու ու գոլի հեղինակ: Պիզելին առաջին տեղն էր գրավել նաեւ «գոլ+փոխանցում» հաշվարկով՝ դառնալով 10 գոլային փոխանցման հեղինակ:

10:57  ,  24 января, 2019
Полузащитник сборной Армении и казахстанского «Актобе» Маркос Пиззелли перенес операцию на колене. После операции 34-летний футболист рассказал о своем самочувствии.
«Привет городу Актобе и болельщикам. Операция прошла успешно, я хорошо себя чувствую. У меня хорошие новости. Врач сказал, что я скоро вернусь на поле. Сейчас мне нужно пройти реабилитацию», - сказал Пиззелли в своем видеообращении.
Напомним, что Пиззелли, впервые в карьере признаннный лучшим футболистом Армении, продолжает восстанавливаться после тяжелой травмы колена, которую он получил в ходе прошедшего 16-го октября матча Лиги наций УЕФА против Македонии (4:0).
Хавбек с 18-ю голами стал лучшим бомбардиром завершившегося чемпионата Казахстана, был признан лучшим игроком и автором лучшего гола первенства. Маркос занял первое место также по системе «гол+пас», став автором 9-и результативных передач.